Ануїтет: достоїнства тривалих виплат страхового забезпечення

05.08.2013 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

АнуїтетАктивній, молодій і здоровій людині деколи складно змусити себе думати про майбутнє. Настання старості, вихід на пенсію розглядаються ним лише в дуже віддаленій перспективі. Звичайно, можна і потрібно розраховувати на систему державного пенсійного забезпечення та соціальну підтримку. Однак державна система, навіть в країнах з розвиненою економікою, здатна забезпечити лише необхідний прожитковий мінімум.

Компанії страхування життя пропонують різні варіанти механізмів самостійної фінансової підтримки в будь-яких ситуаціях: від термінового (настання страхового випадку в межах короткого терміну) до накопичувального (наприклад, на дожиття або вихід на пенсію). Розмір страхової премії у кожному конкретному випадку варіюється в залежності від договору, строків та умов страхування. Це може бути або якась певна сума, або дохід з відсотками (в інвестиційному страхуванні).

Форми сплати

Серед усіх видів страхування – майна, відповідальності і т.д. – страхування життя передбачає найбільшу кількість варіантів сплати:

  • страхова рента,
  • посібник,
  • оплата медичних витрат,
  • одноразова страхова премія і ін.

Одноразове страхове забезпечення носить разовий характер. Регулярні виплати – так звані ануїтети – тривають, як правило, довічно. Для виплат, проведених протягом тривалих термінів, також існує декілька форм:

  • негайна,
  • відстрочена,
  • довічна,
  • термінова,
  • з постійними або змінними величинами.

Саме можливість вибору зручної форми виплат робить страхування життя головною альтернативою державному пенсійному забезпеченню.

Особливості ануїтету

Терміновий ануїтет виплачується страховою компанією тільки протягом певного терміну, обмеженого, наприклад, періодом інвалідності або тимчасової непрацездатності. Важливо пам’ятати, що ці виплати не є компенсацією шкоди здоров’ю, а формою самостійної фінансової підтримки на цей період. Довічний ануїтет виплачується до кінця життя застрахованого (терміни настання виплат прописані в договорі).

Деякі види договорів припускають відстрочені ануїтети – виплати починаються лише з певного терміну після настання страхового випадку. Найпопулярнішою формою є негайні ануїтети (їх ще називають пенсіями). У цьому випадку виплати починаються відразу після настання пенсійного віку застрахованого (іноді – у разі виникнення інвалідності).

У якій формі будуть проводитися виплати, їх розмір і регулярність визначаються договором. Про це варто пам’ятати при укладенні договору страхування життя, докладно обговоривши кожен його пункт.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами