Автоцивілка може подорожчати

18.02.2013 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Моторно-транспортне бюро просить Нацфінуслуг переглянути тарифи на поліси ОСАЦВ. Скоро водіїв може чекати неприємний сюрприз – вартість полісів обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ) може зрости. Справа в тому, що Моторно-транспортне страхове бюро України (МТСБУ) подало в Нацфінуслуг свої пропозиції щодо зміни базового тарифу. За деякими даними, в бюро хочуть підвищити його в півтора рази, проте поки там це не коментують.

- Ми не озвучуємо свої пропозиції, тому що в Нацфінуслуг можуть їх суттєво відкоригувати, – сказали в прес-службі МТСБУ. – Як тільки вони з’являться на сайті для обговорення, тоді і буде зрозуміло, як можуть змінитися тарифи.

Як нам стало відомо, окрім базового тарифу можуть змінитися і коефіцієнти, за допомогою яких формується ціна поліса.

Учасники страхового ринку говорять, що навіть якщо і буде ухвалено рішення про підвищення тарифів, то до вступу їх в силу вони повинні місяць обговорюватися. Для цього проект вивішується на сайті, і всі бажаючі можуть озвучувати свої зауваження. Необхідність цього кроку страхові компанії пояснюють тим, що з 5 лютого змінюється порядок виплат постраждалим у ДТП і там тепер прописані конкретні цифри при отриманні інвалідності або смерті потерпілих. Якщо зараз середня виплата становить 5-6 тисяч гривень, то вона виросте в рази.

Щоправда, опитані нами фахівці страхових компаній не вірять у те, що Нацфінуслуг піде назустріч МТСБУ і підвищить тарифи на 50%. Швидше за все, якщо підвищення й буде, то на 20-30%.

- Ще в грудні в МТСБУ говорили, що тарифи потрібно підвищувати, але не в півтора рази, а на 25-30%, – розповіли нам в одній зі страхових компаній. – Тому пропозиція підняти тариф на 50% зроблено з запасом, щоб чиновники могли його урізати.

Нескладно порахувати, що при підвищенні базового тарифу навіть на третину жителі великих міст, які мають авто, будуть переплачувати за річний поліс близько 250 гривень. Його ціна (без знижок) підніметься з нинішніх 700-800 гривень як мінімум до 1000 гривень.

Як платитимуть постраждалим *

☛ За кожний день лікування не менше 1/30 МЗП (38,23 грн.)

☛ За інвалідність I група 36 МЗП (41292 грн.)

II група 18 МЗП (20646 грн.)

III група 12 МЗП (13764 грн.)

☛ За смерть 36 МЗП (41292 грн.)

☛ Моральна шкода (родичам загиблого) 12 МЗП (13764 грн.)

* МЗП – мінімальна заробітна плата, з 1 січня – 1147 грн.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами