Іпотечне страхування – це гарантії банку від допустимих ризиків

01.07.2013 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Іпотечне страхуванняІпотечне страхування – є своєрідним захистом банківських ризиків з іпотечного кредитування, яке гарантуватиме кредитору повернення боргу, з моменту настання неплатоспроможності позичальника, пошкодження майна, що перебуває в заставі або раптової втрати права володіння власності у позичальника на предмет застави. Разом з тим дана послуга дає позичальнику впевненість у тому, що в разі настання несприятливої події, що не дозволяє йому отримувати дохід, його зобов’язання перед банком буде погашено в повному обсязі. Необхідність даної процедури закріплена законом. Договір страхування кредитного майна оформляється одночасно з договором іпотечного кредитування.

Об’єкти страхування

Застрахувати можна будь-який об’єкт нерухомості, включаючи всю його обробку і елементи конструкції. Об’єктом страхування можуть бути квартири, приватні заміські будинки, земельні ділянки. Їх можна застрахувати від наступних несприятливих факторів:

  • пожежі;
  • вибуху;
  • аварії комунальних мереж;
  • збиток, заподіяний об’єкту кредитної нерухомості третіми особами.

Крім цього, страхується можливість втрати здоров’я позичальника або випадкова смерть.

Основні моменти оформлення договору страхування

Формально договір, що дозволяє страхувати нерухомість, полягає в день здійснення кредитної угоди на весь період кредитування. Вигодонабувачем за договором виступає банківська установа. Обслуговування даної угоди здійснюються на щорічній основі, за допомогою сплати страхових внесків. Розмір внеску залежить від відсотка, який справляється компанією зі страхової суми. Він може значно відрізнятися у різних страховиків. Відшкодування позикових коштів, припустимо в період настання страхового випадку, повністю покриває залишок раніше взятого кредиту. У деяких випадках, за бажанням клієнта, страхова сума може включати всю вартість квартири або будинку.

Вплив іпотечного страхування на розвиток сфери кредитування нерухомості

Страхування об’єкта застави виконує наступні функції:

  • Робить іпотечне кредитування привабливішим для пересічного позичальника охочого придбати житло. Воно гарантує йому можливість погашення залишкового кредитного боргу перед банком при настанні несподіваних обставин. Таким чином, сприяючи збільшенню кількості бажаючих придбати квартиру за допомогою залучення кредитних ресурсів.
  • Захищає інтереси банківського сектора, зменшуючи ризики по іпотечному кредитному портфелю. Зниження ступеня ризику дозволяє банку не закладати додаткові витрати у процентні виплати по кредиту, знижуючи вартість обслуговування кредиту для позичальника.

Все це значною мірою сприяє розвитку іпотеки. Усі витрати за договором страхування несе позичальник, щорічно сплачуючи страхові внески. Розмір оплати становить певний відсоток від суми залишку заборгованості – це трохи здорожує виплати за кредитним договором.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами