КАСКО і ОСАЦВ – дві великі різниці

01.01.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

ОСАЦВ

Усім водіям відомо, що перед тим, як виїжджати на дорогу, автомобіль необхідно застрахувати. Але далеко не кожен розуміє, що конкретно містить у собі страховий поліс ОСАЦВ і що ж саме ми страхуємо, купуючи його в тої чи іншої страхової компанії.

Чули водії і про . Але от чи варто його купувати теж чи можна не витрачати зайві гроші і обійтися без поліса взагалі?

Ні ОСАЦВ – ні поїздкам

Вже набила оскому автовласникам абревіатура ОСАЦВ, яка розшифровується як обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності.

Ключовим словом буде слово «обов’язкове»: воно означає, що без наявності даного страхового полісу ви ні за яких умов не маєте права використовувати свій транспортний засіб.

Порушення цієї заборони досить небезпечне. Адже за відсутність страхового поліса ОСАГО передбачені серйозні грошові штрафи.

Під терміном «громадянська відповідальність» розуміється обов’язок фізичної (сюди відносяться громадяни) або юридичні особи (різні організації), яка заподіяла шкоду, відшкодувати її потерпілій стороні у повному обсязі.

Відповідно до Закону «Про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності власників транспортних засобів», застрахувати транспортний засіб можна на 6 або 12 місяців.

Повний корпус спокою, або АвтоКАСКО

Багато хто помилково вважає, що КАСКО – це, як і ОСАЦВ, якась абревіатура, яку можна розшифрувати. Однак насправді термін «КАСКО» походить від італійського слова «casco», в дослівному перекладі що означає «корпус», тобто щось міцне і надійне.

Страхування транспортного засобу за полісом АвтоКАСКО передбачає страхування від ризиків, що входять в поняття «збиток» і «розкрадання». Тобто страхове відшкодування власнику буде виплачено при ДТП, викраденні, розкраданні окремих деталей автомобіля, а також у разі протиправних дій третіх осіб, наприклад, акту вандалізму або навмисної шкоди. Також за страховим полісом КАСКО відшкодування виплачується при пошкодженні або повній втраті автомобіля внаслідок пожежі, різних стихійних лих, впливу на автомобіль непереборної сили і т.п.

Відповідальність страхової компанії перед автовласником визначається сумою максимальної страхової виплати. Ліміт страхового покриття встановлюється на основі загальної вартості ТЗ на момент страхування з урахуванням зносу.

Максимальний розмір виплати зазвичай встановлюється при визнанні повної втрати або неможливості ремонту автомобіля при викраденні, розбої і в разі інших протиправних дій третіх осіб.

Страхування автомобіля по КАСКО зазвичай передбачає для автовласника кілька варіантів страхового відшкодування: повне або часткове відновлення автомобіля, виплата в грошовому еквіваленті або грошова компенсація за здійснений ремонт.

У чому ж різниця?

Згідно зі статистикою, приблизно з кожним десятим автомобілем у нашій країні щось таки відбувається: викрадення, ДТП, розукомплектування … І немає нічого більш ефективного, ніж купити собі спокій у вигляді страхового полісу.

Деякі автовласники вважають, що достатньо придбати лише поліс ОСАЦВ. Але, на жаль, це не так. Адже різниця між полісами добровільного страхування КАСКО і обов’язкового ОСАЦВ дуже велика.

Принципова відмінність полягає в тому, що по ОСАЦВ застрахована тільки ваша відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху. Це означає, що не ви, а страхова компанія відшкодує другого учасника ДТП матеріальний збиток, який ви йому, не бажаючи того, заподіяли. Але ж практично при кожному ДТП, як правило, пошкодження отримують та і інша сторона, і якщо ви винуватець дорожньої пригоди, то ремонтувати свою машину вам доведеться за свій рахунок, адже суму страхового відшкодування по ОСАЦВ отримає тільки ваш опонент.

Тому, придбавши поліс ОСАЦВ, ви насправді придбали якусь частину спокою для іншого, оскільки йому не доведеться через суд або іншими методами добиватися від вас, як винного, відшкодування збитку. Це цілком цивілізований шлях вирішення дуже непростої проблеми. А ось ваш збиток в даному випадку міг би покрити договір по КАСКО.

При так званої «обоюдки», коли в ДТП є вина обох водіїв, страховик заплатить і тому, й іншому. Однак сума, що підлягає виплаті, ділиться на двох по 50 відсотків, а це загрожує тим, що при серйозній аварії вам, найімовірніше, доведеться витратити додаткові гроші на ремонт. А ось якщо є договір по КАСКО, всі витрати бере на себе страхова компанія.

Зрозуміло й те, що поліс ОСАЦВ не допоможе у випадку викрадення, розкрадання, розукомплектування, навмисних дій третіх осіб, пожежі і всього того, чим повна наша сувора реальність. Тут допоможе тільки поліс АвтоКАСКО. Звідси й порада: необхідно мати страховий захист за двома полісами, але якщо договір ОСАЦВ зобов’язує укладати держава, то на договір АвтоКАСКО вас можуть спонукати тільки ваша передбачливість і турбота про себе самого.

Звичайно, заплатити за дві страховки – дороге задоволення. Тому краще всього звернутися за допомогою в надійні страхові компанії, де вам підкажуть найбільш оптимальний варіант з точки зору ціни страхового поліса.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами