КАСКО терпить фіаско

13.10.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

каскоЗа останній час, при зростанні збитковості страховиків відзначається стрімке падіння платежів по КАСКО. Страхові компанії підвищують тарифи, тим самим, намагаючись впоратися зі сформованою ситуацією, але відзначають, що вже наприкінці року на ринку може не діставати страховиків, чиєю спеціалізацією є тільки автострахування.

Попередні дані Держфінпослуг повідомляють про падіння страхового ринку на 30% за I квартал цього року. Фізичні особи, які змушені були ставати страхувальниками, оскільки це умова банків і юридичні особи, що опинилися сьогодні в непростій ситуації, змушені економити на страхуванні. Таке положення робить неможливим для страхових компаній здійснювати виплати за рахунок нових страхових надходжень.

Наслідком цього стає збільшення тарифів, пропорційне зростанню рівня вироблених виплат. Ці збільшення торкнулися легкові автомобілі в ціновому діапазоні до 30 000 $. Так, для автомобілів, вартість яких не перевищує 10 000 $, збільшення тарифу склало 23%, а для автомобілів, ціна яких знаходиться в районі 10 000-30 000 $, це збільшення становить 11%. Дорожчі легкові авто, а також вантажні машини й автобуси збільшення тарифів поки не торкнулося.

Однак підвищення тарифів не стало панацеєю. Держфінпослуг не раз повідомляло про зростання числа скарг на несвоєчасні і неповні страхові виплати. В результаті, незадоволені страхувальники віддають перевагу іншій компанії.

Брокери цілі портфелі КАСКО приносять в інші компанії, але там вже укладення договорів ведеться за іншими тарифами і тим, хто хоче укласти договір з тарифів, існуючим в колишній компанії, – відмовляють.

Унаслідок збитковості страхові компанії вкрай обережно підходять до страхування цілих портфелів. І якщо рівень збитковості високий, то страховик, швидше за все, не візьме на себе такий ризик.

Крім цього, на ринку з’явилася нова послуга – подвійне страхування. Ті клієнти, які не впевнені у своїй компанії і розуміють, що сьогодні доводиться чекати не один місяць виплат за страховими випадками, страхують свої автомобілі від катастрофічного збитку. Як правило, таким чином страхують великі збитки.

Крім цього, на ринку страхування почастішало шахрайство. Значно зросло число випадків фальсифікації ДТП, угону автотранспорту, придбаного в кредит, приховування важливих відомостей, що впливають на рішення про виплату. Все частіше трапляються спроби страховки вже пошкоджених автомобілів.

Багато з тих, хто до кризи навіть не подумував про подібні дії, сьогодні йде на це, щоб вирішити свої фінансові проблеми. Страхові компанії змушені вдаватися до досконалому вивченню всіх підозрілих подій.

Крім того, страхові агенти і співробітники неприбуткових відділень, що знаходяться на межі закриття також йдуть на шахрайство за участю страхових агентів і клієнтів.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами