Кредит в спадок… Що з ним робити?

03.12.2011 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Ситуації в житті бувають різні, і ніхто з нас не застрахований від жодних несподіванок. На жаль, далеко не рідкісні такі випадки, коли людина, яка взяла чималий кредит у банку, вмирає … А виплати по його кредиту лягають на плечі спадкоємців.

Чи завжди люди, що отримали кредит “у спадок” зобов’язані за нього платити? Чи існує можливість не платити по чужих боргах? Про це ми поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Для початку варто відзначити, що якщо кредит дістався у спадок, то з юридичної точки зору, зобов’язання з його погашення переходять до спадкоємців у повному обсязі у разі прийняття ними спадщини.

Якщо померлий родич при отримання кредиту застрахував своє життя, то спадкоємець виявиться у виграші: йому не доведеться нічого платити, так як борг по кредиту буде погашений за рахунок виплати страхової компанії. Однак, якщо ваш родич добровільно пішов із життя, тобто покінчив з собою, то це вже не розцінюється, як страховий випадок, і страховик платити по цьому кредиту не буде.

Трапляються ситуації, коли страхова виплата не покриває в повному обсязі суму боргу перед банком. Це буває, якщо за прострочення по кредиту були нараховані пені. Їх оплата вже лягає на плечі спадкоємця. Лише погасивши різницю, спадкоємець може вступити в права спадкування.

У випадку, якщо страховка не спрацювала або її зовсім не було, платити по кредиту доведеться все-таки спадкоємцям позичальника.

Як розповіли в банку “Ренесанс кредит”, разом з майном до спадкоємця переходять і борги спадкодавця. Наше законодавство не передбачає можливості стати власником квартири, машини та іншого майна, відмовившись при цьому від боргів спадкодавця. Спадок можна або повністю прийняти або повністю від нього відмовитися. Якщо людина отримує тільки частку у спадщині, вона виплачуватиме успадкований борг пропорційно своїй частини в майні.

Що стосується переходу боргу до поручителя, то умови, при яких поручитель повинен виплатити кредит позичальника, перераховуються в договорі. Чи буде поручитель виплачувати заборгованість замість спадкоємця, який прийняв спадщину, залежить від умов договору. Згідно з пунктом 2 статті 367 Цивільного кодексу Російської Федерації, якщо в договорі зазначений, поручитель що відповідає за будь-якого нового боржника, то поручитель несе відповідальність за виплату кредиту спадкоємцем.

За словами заступник начальника департаменту маркетингу і підтримки продажів КБ ВІДКРИТТЯ Анни Камінської, якщо спадщина прийнята, і зобов’язання за кредитним договором перейшли до спадкоємця, то слід звернути увагу на параметри кредиту та уважно вивчити умови кредитного договору.

Існує кілька варіантів розвитку подій:

Як вже говорилося вище, якщо по кредиту передбачалося обов’язкове страхування життя позичальника, а смерть позичальника визнається страховим випадком відповідно до договору страхування, то зобов’язання з погашення кредиту будуть покладені на страхову компанію.

Якщо забезпеченням по кредиту є застава, то вона може бути реалізований в рахунок погашення заборгованості за кредитом відповідно до кредитного договору та / або договору застави.

Якщо ж кредит оформлений без забезпечення, і при оформленні кредиту не було здійснено страхування життя позичальника, то спадкоємцю все ж доведеться відповідати за зобов’язаннями за кредитним договором. При відсутності можливості вносити платежі по кредиту в повному обсязі слід обговорити умови подальшого погашення заборгованості з банком.

Якщо кредит оформлений під поручительство фізичної особи, зобов’язання за кредитним договором переходять до поручителя.

Словом, ясно, що якщо ви хочете прийняти спадщину, то від боргів померлого вам не відкрутитися. Якщо вам до вподоби сама ідея розраховуватися з чужими боргами, можна і відмовитися від погашення успадкованого кредиту. Проте, в цьому випадку вам доведеться відмовитися не тільки від успадкованого кредиту, але і від усієї спадщини. Цей варіант непоганий, якщо непогашений кредит – це єдине, що ви успадкували. Однак, якщо вам заповідали машину, квартиру та Кредит, розумніше буде його все-таки виплатити.

Не варто необачно відмовлятися від кредиту на машину або на квартиру. Тим більше, якщо значна частина вже оплачена померлим. Доплативши частину, ви станете власником новенького автомобіля. І якщо щодо іпотеки варто багато разів подумати перш, ніж приймати її в спадок, то варіант з машиною досить непоганий.

Що стосується квартири, взятої в іпотеку і залишеної у спадок, то тут може бути кілька варіантів дій. По-перше, можна просто прийняти спадщину і виплачувати кредит. Тим більше, якщо ви не будете жити в іпотечній квартирі, її можна буде здавати у найм, таким чином заробляючи на частину щомісячного платежу.

Якщо спадкоємців декілька, а квартира одна, можна її продати і поділити залишилися від сплати іпотечного боргу гроші.

Зрештою, якщо ви все ж не хочете жодним чином зв’язуватися з чужими кредитами, від квартири можна просто відмовитися.

Для того, щоб оформити відмову від спадщини слід звернутися до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини і написати відповідну заяву. Врахуйте, що ця відмова не остаточна. До закінчення шести місяців, відведених на вступ у спадщину спадкоємець має право передумати і написати заяву на вступ у права спадкування.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами