МАЙНОВЕ СТРАХУВАННЯ. Частина 1

25.04.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

та . Ці поняття часто плутають не лише журналісти, які пишуть на страхову тематику, а й співробітники страхових компаній. Спробуємо розібратися в цих термінах.

Майнове страхування передбачає захист від ризиків, які загрожують майновим інтересам страхувальника. При цьому майновий інтерес має на увазі не лише власне майно (будинок, квартиру, машину, цінні речі, завод, бензоколонку, виготовлення дверей) – у цьому випадку якраз і говорять про страхування майна, однією з різновидів майнового страхування. Майновий інтерес виражається у грошовій формі, а гроші можуть не тільки вкрасти. Треті особи можуть претендувати на ваші кошти та майно на цілком законних підставах: внаслідок того, що ви заподіяли їм або, наприклад, не виконали свої договірні зобов’язання. А якщо ви підприємець, то ви можете недоотримати грошові кошти, на які розраховуєте. У цьому випадку майновий інтерес полягає в бажанні уникнути збитків від підприємницької діяльності.

У цьому зв’язку виділяють майнове страхування наступних видів:

  • страхування майна;
  • страхування відповідальності за заподіяння шкоди;
  • страхування відповідальності за порушення договору;
  • страхування збитків від підприємницької діяльності.

Розглянемо кожен із них.

Страхування майна

За договором страхування майна страховим випадком вважається загибель або пошкодження застрахованого майна. Застрахована майно – це майно, вказане в договорі страхування. При цьому воно має належати або самому страхувальнику або вигодонабувачу за договором страхування. Страховик відшкодовує збитки, що виникли в результаті загибелі або пошкодження застрахованого майна.

Страхова сума за договором страхування майна не може перевищувати вартості цього майна.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами