МАЙНОВЕ СТРАХУВАННЯ. Частина 2

02.05.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Страхування відповідальності за заподіяння шкоди

При страхуванні відповідальності за заподіяння шкоди страховим випадком вважається виникнення цивільної відповідальності за шкоду майну, життю або здоров’ю іншої особи. Громадянська відповідальність – це встановлений Цивільним кодексом обов’язок відшкодувати завдану шкоду.

За договором страхування відповідальності за заподіяння шкоди не можна застрахуватися на випадок навмисного заподіяння шкоди іншій особі, страховим випадком може бути тільки ненавмисне заподіяння шкоди.

Вигодонабувачем, тобто одержувачем страхового відшкодування, за договором страхування відповідальності за заподіяння шкоди може бути тільки та особа, якій завдано шкоду. Страховик відшкодовує заподіяну йому шкоду. Так, наприклад, відбувається в ОСАГО.

За договором страхування відповідальності за заподіяння шкоди може бути застрахована відповідальність не тільки самого страхувальника, а й іншої зазначеної в договорі особи – застрахованої особи. Страхувальник в такому випадку може тільки платити страхову премію, якщо він завдасть кому-небудь шкоду, то це не буде страховим випадком.

Страхування відповідальності за порушення договору

При страхуванні відповідальності за порушення договору страховим випадком вважається невиконання страхувальником умов будь-якого господарського договору, що призвело збитки для іншої сторони за цим договором. За таким договором страхування може бути застрахована відповідальність тільки самого страхувальника.

Вигодонабувачем при страхуванні відповідальності за порушення договору буде контрагент за договором, порушеній страхувальником. Страхове відшкодування виплачується в розмірі заподіяних йому збитків.

Застрахувати свою відповідальність за порушення договору можна тільки у випадках встановлених законом. Так Закон про іпотеку передбачає можливість страхування позичальником своєї відповідальності за несплату та прострочення сплати кредиту.

Страхування збитків від підприємницької діяльності

За договором страхування збитків від підприємницької діяльності (страхування підприємницьких ризиків) страховим випадком вважається виникнення збитків через порушення своїх зобов’язань контрагентами за договорами, або зміна умов підприємницької діяльності з незалежних від страхувальника причин, наприклад, зміна кон’юнктури ринку. Страхувальнику відшкодовуються збитки від його підприємницької діяльності, що виникло з якої-небудь з цих причин.

За договором страхування підприємницького ризику може бути застрахований ризик лише страхувальника.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами