Майнове страхування в Україні та страхування майна. Без різниці?

27.02.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Якщо ви не можете чітко озвучити різницю в таких поняттях, як «» та «», не поспішайте зараховувати себе до «чайників»: насправді, чималу плутанину в розуміння таких тонкощів вносить власне українське страхове законодавство.

Чи зможе неспеціаліст розібратися в законодавчих тонкощах, по яких немає одностайності навіть у професіоналів? Відповідь цілком очевидна. Як очевидно і те, що від правильного вибору виду страхування багато в чому залежить вірогідність отримання адекватного страхового захисту: помилка при визначенні необхідного виду страхування може призвести до того, що мета страхування не буде досягнута в необхідному обсязі, а часом – і до визнання договору недійсним.

У найзагальнішому сенсі майнове страхування – це галузь страхової справи, в якій об’єктом страхових відносин виступає майно, що є власністю страхувальника або перебуває у його володінні, користуванні або розпорядженні. Економічне призначення майнового страхування – відшкодування збитку, що виник внаслідок страхового випадку.

Майнове страхування є поняттям більш широким, ніж громадян: зокрема, для досягнення ідентичних цілей може бути задіяне як страхування майна, так і страхування відповідальності (наприклад, договір страхування цивільної відповідальності гарантує покриття витрат, пов’язаних із заподіянням шкоди майну інших громадян).

Майно фізичної особи може бути представлено:

  • Квартирою, житловим будинком, дачею, гаражем та іншими будівлями, що знаходяться у власності, орендованими або використовуються за договором найму;
  • Домашнім майном (предмети особистого користування, побуту, домашнього вжитку);
  • Транспортними засобами (автомобілі, мотоцикли, моторолери, мопеди (робочий об’єм двигуна не менше 49,8 см3), мотоколяски, снігоходи, гребні, вітрильні і моторні човни (крім надувних), яхти та катери);
  • Сільськогосподарськими культурами, багаторічними чагарниковими і плодово-ягідними насадженнями;
  • Сільськогосподарськими тваринами.

Окремі страховики пропонують також страховий захист для домашніх колекцій, предметів антикваріату, коштовностей.

У той же час, є види майна фізичних осіб, які не підлягають страховому захисту (наприклад, документи, цінні папери та готівкові гроші, ділові книги тощо). Відмовлено у страхуванні майна громадян може бути і в тому випадку, якщо воно зберігається в місцях загального користування або розташовано в зоні, що знаходиться під загрозою стихійного лиха.

Перелік основних ризиків, за яким забезпечує захист майнове страхування:

  • Ризик втрати (загибелі), пошкодження або нестачі майна;
  • Ризик цивільної відповідальності (відповідальності за договорами);
  • Ризик відповідальності за зобов’язаннями, що виникли як результат заподіяння шкоди життю, здоров’ю або майну третіх осіб;
  • Ризик збитків при здійсненні підприємницької діяльності.

Даний перелік ризиків не є закритим, що визначає достатню свободу страхувальника у виборі варіантів страхування майна громадян.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами