Нюанси страхування автомобіля при його придбанні в кредит

13.01.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

страхування автомобіляЗ наростанням матеріальне благополуччя людей, зростає і число автомобілів на дорогах. Класний автомобіль – новітній автомобіль, але мало хто в змозі викласти за нього всю готівку разом. У цьому випадку допомога приходить у вигляді автокредиту – цей вид банківських послуг набирає все більшої популярності. Але в безлічі випадків банк зобов’язує застрахувати автомобіль, якщо він виступає як предмет застави. КАСКО збільшує вартість самого кредиту на значну суму. На що необхідно звернути увагу при укладанні договору страхування?

У більшості випадків страхову компанію, в якій буде оформлений договір страхування автомобіля, вказує сам банк, який дає кредит. Цілком можливо, що це сама бездоганність страхова компанія, і альтернативи їй немає. Але перед укладанням договору страхування, позичальникові все-таки слід побільше дізнатися про це страховика.

На які розділи в договорі страхування слід звертати увагу в першу чергу? Позичальник повинен дізнатися, за яких положеннях виплачується страхова виплата і за яких – не виплачується. Також необхідно з’ясувати інші умови страхування і розмір процентної ставки. Як би не здавалося це утомливих, вибираючи страхову компанію не варто віддаватися ліні, необхідно прочитати договір страхування від і до, включаючи всі виноски та примітки, які, як правило, набрані дрібним шрифтом. Вже дуже часто клієнти, спокусившись на низьку процентну ставку самого автокредиту, «Потрапляють» на перебільшені ставки страхування як раз по раді банку. А змінити страхову компанію вже неможливо.

Заступник начальника відділу продажів автокредитів Росевробанка Наталія Бондарева каже, що при придбанні автомобіля в кредит необхідно сконцентрувати увагу на таких пунктах договорів: договір застави повинен мати вказівку на вартість автомобіля, за яку його купували і фактичний термін кредиту. «Треба зосереджено простудіювати пункти з прав та обов’язків сторін, а саме, зобов’язання позичальника при конструктивному утраті або угоні автомобіля. Крім того, необхідно сконцентрувати увагу на терміні функціонування страхового договору – він не повинен бути менше терміну кредитування », – доповнює вона. Не слід випускати з уваги, що при страхуванні автокредиту клієнтові треба виплачувати рівний страховий внесок у ході всього терміну кредитування, незважаючи на те, що автомобіль при щорічній експлуатації падає в ціні.

Понад те, позичальнику слід знати, що з настанням страхового випадку, відшкодування по збитку виплачується не йому, а банку, який видав автокредит. Тобто, при поломці або викраденні автомобіля, вигодонабувачем виявляється банк. Страхова компанія виробляє оцінку збитку і зараховує шукану суму на рахунок банку. У разі, якщо грошові зобов’язання позичальника перед банком менше суми, виплаченої страховою компанією, то банк анулює з цієї суми борг клієнта, а залишок зараховує на його рахунок. Якщо ж договір страхування КАСКО відсутня (Або на якомусь підставі в страховому виплаті відмовлено), то збиток банку – повною мірою і за рахунок особистих коштів – компенсує покупець автомобіля.

В даний час приблизні ставки страхування КАСКО на автомобіль ціною до 20 тисяч доларів, для позичальника, який має дворічний водійський стаж і вік від 25 до 30 років, становлять близько 8-15% від вартості автомобіля.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами