ОБОВ ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Частина 1

07.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Серія статей «Страховий лікбез» порталу «Ринок страхування» продовжує допомагати своїм читачам бути зі страхуванням «на ти». Кілька найближчих публікацій ми присвятимо наймасовішому ризиковому виду страхування: обов’язковому страхуванню цивільної відповідальності власників транспортних засобів, відомому в народі як або просто «».

Без обов’язкового страхування цивільної відповідольності транспортних засобів – нікуди

Обов’язкове страхування цивільної відповідальності автовласників зараз є наймасовішим видом страхування якраз по причині його обов’язковості. Закон вимагає страхувати свою відповідальність всіх автовласників без винятку. І встановлює за невиконання цієї вимоги досить жорсткі санкції. Без поліса обов’язкового страхування цивільної відповідальності ви на дорогу виїхати не можете. Встановлено адміністративну відповідальність автовласників за невиконання обов’язку страхувати свою відповідальність і за їзду без поліса обов’язкового страхування. Без пред’явлення поліса обов’язкового страхування цивільної відповідальності, ви не можете зареєструвати свій автомобіль, пройти технічний державний технічний огляд. Автовласник зобов’язаний застрахувати свою цивільну відповідальність не пізніше п’яти днів після придбання автомобіля. Страхування цивільної відповідальності автовласників здійснюється шляхом укладення договору ОСАЦВ між власником транспортного засобу і страховою компанією.

Хто є хто в ОСАЦВ?

Займатися страхуванням ОСАЦВ можуть тільки страхові компанії, які мають відповідну ліцензію і входять до складу Моторного (транспортного) страхового бюро України. Страховик не має права відмовити автовласникові в укладенні договору ОСАЦВ . Власник транспортного засобу (ТЗ) – це його власник, орендар, особа, що користуються ТЗ за дорученням, або особа, що володіє ТЗ на якому або іншій законній підставі. Не є власником транспортного засобу особа, яка керує ним внаслідок виконання своїх службових або трудових обов’язків, наприклад по подорожнього листа. Автовласник може застрахувати за договором ОСАЦВ не тільки свою власну відповідальність, а й відповідальність іншого водія, який має право користуватися належить страхувальнику транспортним засобом, вказавши його в полісі ОСАЦВ в числі осіб допущених до керування транспортним засобом. Вигодонабувачем за договором обовязкового страхування авто-цивільної відповідальності може бути лише потерпілий – особа, якій завдано шкоду при використанні транспортного засобу. Треба зазначити, що обов’язкове страхування цивільної відповідальності не звільняє страхувальника від громадянської відповідальності. Потерпілий має право вибирати звернутися йому за відшкодуванням до страхової компанії або стягнути відшкодування безпосередньо з самого заподіювача шкоди. Потерпілий може також пред’явити свою вимогу безпосередньо до заподіювача шкоди, якщо страхового відшкодування буде недостатньо для покриття збитків.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами