Підводні камені автокаско

24.11.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

каско-5Автокаско страхування, воно ж каско, сьогодні пропонує величезну кількість страхових компаній: автокаско, авто каско згоду та інші. Повний список страхових компаній каско, а також рейтинг авто каско можна знайти на просторах інтернету. Багато з цих компаній займаються не тільки страхуванням автомобілів, але ще і страхуванням власного бізнесу на випадок низьких доходів. Деякі компанії для страхування власного бізнесу додають в умови договору своєрідні підводні камені, якими час від часу користуються.

Перше, що Ви повинні зрозуміти, звертаючись в страхову компанію, це те, що перед Вами комерційна організація. І основна мета цієї організації – не задовольнити людські потреби, а отримати прибуток. Премія – це виручка страхових компаній, а страхові виплати – не що інше, як витрати. Саме з цієї причини страхові компанії дуже часто залишають у договорах маленькі лазівки. Якщо справи у страхової компанії йдуть в гору, то до допомоги цих лазівок можуть і не вдаватися, але як тільки для компанії настають важкі часи, лазівки відразу ж йдуть у справу.

Друге, що Вам слід зрозуміти, це те, що авто каско страхування (Каско), на відміну від ОСАЦВ, добровільний вид страхування. Для каско не встановлені єдині тарифи, правила авто каско у кожної компанії свої, можна сказати, що каско – це поле для творчості страхових компаній, і в ньому більше ніж достатньо місця для підводних каменів. Ми зібрали для Вас найбільш поширені «Виверти», на які слід звернути увагу перш, ніж підписувати договір.

Вибираємо страхову компанію

1. Список страхових компаній авто каско сьогодні можна знайти буквально на кожному розі, рейтинг авто каско і тарифи теж знайти досить просто. Зазвичай ставки по авто каско складають від 5% до 10%. На ринку авто каско страхування існує 10-20 великих компаній, здатних опуститися до нижньої межі в 5%. Якщо ж невелика компанія пропонує ставку в 5-6%, то це перша ознака підводного каменя. Низьку процентну ставку може супроводжувати вимога встановити супутникову протиугінну систему (А це немаленька вартість самої системи + абонентська плата за обслуговування).

2. Страховий брокер відповідальності за договором авто каско не несе, тому при виборі компанії ми рекомендуємо Вам зателефонувати у відділ по роботі з клієнтами і отримати всю необхідну інформацію.

Підписуємо договір

1. Договір авто каско (Страхування каско) включає в себе поліс та програми. Всіма можливими способами страхові компанії акцентують увагу клієнта на полісі авто каско. Однак найважливіші пункти договору можуть перебувати в додатках.

2. Прихована франшиза. Про неї, як правило, написано дуже маленькими буквами в додатках до договору авто каско страхування ( каско ). Наприклад, там може бути зазначено, що страхова компанія покриває в рік тільки три страхових випадки. Що стосується відсотка франшизи, то він може розраховуватися від первісної вартості автомобіля, а не від страхової. Може бути і такий підводний камінь: знижку за франшизу Ви отримуєте тільки по ризику збитку, вона не поширюється на всі страхові випадки.

3. Неагрегатна або агрегатна сума виплат за договором авто каско страхування. Каско виплати у випадку з агрегатної сумою підсумовуються і всі разом вони не можуть перевищувати цифри, яка вказана в договорі.

4. Розмита трактування понять «Збиток», «Викрадення», «Пожежу» загрожує неприємними наслідками. Наприклад, якщо на перехресті на вас напали і відібрали машину, то дана подія можна назвати пограбуванням або розкраданням, але не угоном. Якщо Ваш автомобіль підпалюють, це легко можна назвати підпалом, а не пожежею. Також зверніть увагу, що окремо страхувати автомобіль від викрадення заборонено. Тому якщо представник страхової компанії пропонує застрахуватися від викрадення окремо – насторожитеся. І уважно вивчіть список страхових компаній каско – раптом та компанія, в яку Ви вирішили звернутися, якраз славиться подібною поведінкою.

5. Тепер що стосується підписів під договором. Страховий брокер є незалежною особою, тому він повинен мати на руках доручення, що дає право на укладення договору. Якщо ж довіреності у брокера немає, підписувати договір повинен представник страхової компанії, у якої є право це робити. В іншому разі договір авто каско (Страхування каско) вважається недійсним.

6. Проходження технічного огляду страхові компанії теж не залишили без уваги. У договорі авто каско може бути сказано, що страхова компанія має право відмовити у виплаті, якщо автомобіль не пройшов техобслуговування в необхідний термін.

7. Правила авто каско свідчать, що автомобіль слід ставити в гараж або на стоянку, що охороняється? Якщо Ви ставите автомобіль на стоянку, що охороняється, переконайтеся, що у даної стоянки є юридичний статус.

Страхові випадки

1. Страхові компанії, наприклад, авто каско Уралсиб, чекають на документи 15 робочих днів, а довідку з компетентних органів (Міліція, ДАІ, ЖЕК) Ви можете чекати набагато довше.

2. Якщо машину викрали, страхова компанія може перенести час страхової виплати на 2 місяці, влаштувавши власний пошук автомобіля.

3. Якщо в договорі зазначено, що запчастини будуть оплачувати з урахуванням їх зносу, страхова компанія може істотно заощадити на ремонті Вашого автомобіля.

4. Пункт про оплату ремонту автомобіля може містити виноску, в якій сказано, що в оплату не включена вартість ремонтних робіт або запасних частин.

5. Фіксована вартість нормогодини в договорі. При підвищенні вартості послуг Вам доведеться з власної кишені оплачувати різницю.

6. Відшкодування збитку, який був оцінений в 4-5% страхової суми, здійснюється без довідки з компетентних органів – така умова часом пропонують і великі страхові компанії. Як правило, після калькуляції сума збитку може на кілька десятих відсотка перевищити обумовлену суму, але отримати довідку Ви вже не можете, а значить і суму збитку Вам ніхто не відшкодує.

7. Якщо в договір авто каско страхування (Каско) включений пункт про ремонт автомобіля в сервісі страхової компанії, то скаржитися на якість ремонту не має ні найменшого сенсу.

Підписуючи договір каско, будьте гранично уважні. Знайдіть в інтернеті список страхових компаній авто каско, ознайомтеся з відгуками, подивіться рейтинг авто каско страхування, вивчіть всю доступну інформацію про ту чи іншої компанії. Пам’ятайте, хто володіє інформацією, той володіє світом!

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами