Після ДТП: йдемо в страхову компанію

02.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Якщо в ДТП ваш автомобіль отримав пошкодження, що виключають можливість подальшу його участь в дорожньому русі, не варто, незважаючи на ці ушкодження, намагатися самостійно доїхати або відбуксувати машину до будинку. Це може привести до збільшення можливих збитків. Краще скористатися евакуатором. Деякі страхові компанії надають своїм клієнтам, на випадок їх потрапляння в ДТП, таку послугу. Якщо ж ні, викличте евакуатор самі або попросіть зробити це вашого аварійного комісара. У компаніях, які займаються наданням допомоги на дорогах, існує система бонусів і знижок. Тому, скориставшись однією послугою, ви заощадите при замовленні інших. Витрати на евакуацію, включаються до складу збитків, що підлягають відшкодуванню, тому не забудьте взяти у водія евакуатора квитанцію про оплату.

Для подачі заяви про страхову виплату вам необхідно звернутися в страхову компанію в найкоротший термін, але не пізніше 15 робочих днів з моменту ДТП. Отримання документів в ДАІ може затягнутися на тривалий термін (до двох місяців при ДТП без постраждалих і до шести місяців при ДТП з постраждалими). Не чекайте збору всіх документів, подавайте заяву в строк, встановлений законом. Як правило, компанія, в якій ви оформляли заявку на послуги незалежного аварійного комісара, надає і послугу зі збору довідок з ДАІ. Якщо ви, приміром, зайнята людина, і вам незручно і ніколи займатися вирішенням цих питань, то така послуга для вас буде вельми до речі.

Протягом п’яти робочих днів після подачі вами в страхову компанію заяви та подання документів з ДАІ страховик зобов’язаний провести огляд вашого автомобіля і (або) організувати шляхом видачі напрями незалежну експертизу. Якщо цього не відбулося, ви можете самостійно організувати незалежну експертизу в будь-якій компанії, що займається такою діяльністю. Тоді страхова виплата буде проводитися на підставі її результатів. Витрати на проведення такої експертизи включаються до складу збитків, що підлягають відшкодуванню.

Огляд ТЗ, у тому числі і при проведенні незалежної експертизи, проводиться в присутності всіх зацікавлених сторін (власника ТЗ або його довіреної особи, представника страхової компанії, заподіювача шкоди). Ці сторони не пізніше, ніж за 3 робочих дні повідомляються телеграмою з зазначенням дати, часу і місця огляду. У разі їх відсутності огляд все одно проводиться. Неявка представника страхової компанії, якщо він був належним чином повідомлений, не може бути підставою для визнання такої експертизи недійсною.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами