Після ДТП: оформлюємо документи

01.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Першим документом, який ви отримаєте на руки, буде оформлена інспектором ДАІ «Довідка про дорожньо-транспортну пригоду». У цій довідці зазначаються дані про водіїв, транспортних засобах, що брали участь в ДТП, власників цих ТЗ, назви СК та номери полісів ОСАЦВ. Крім того, в довідку записуються видимі пошкодження автомобілів. Довідка ця самокопіювальна, і водіям видаються копії.

Для формування виплатної справи в страховій компанії крім довідки вам знадобиться надати «Протокол про адміністративне правопорушення» і «Постанову по справі про адміністративне правопорушення», в яких буде відображена суть порушення винуватцем ДТП і адміністративне покарання, накладене на нього. В деяких випадках замість протоколу і постанови можуть дати один документ: «Ухвала про відмову в порушенні справи про адміністративне правопорушення». Це відбувається в тих випадках, коли адміністративна відповідальність (штраф) за те чи інше порушення ПДР не передбачена. Наприклад, за рух заднім ходом. При цьому звільнення від адміністративної відповідальності не знімає провину за скоєння ДТП. У разі якщо у правовій оцінці причин ДТП у водіїв протиріч немає, і винуватець визнає свою провину, то протокол з рішенням, або визначення ви зможете отримати відразу після закінчення оформлення події. При отриманні документів слід уважно з ними ознайомитися, переконатися, що заповнені всі графи, а дані не містять помилок. Крім того, що винуватець визначено у протоколі, інформація про його порушення має бути відображена у відповідній графі довідки, а в розділі дані про вас, у такій же рядку повинно бути вказано, що з вашого боку порушень ПДР не виявлено. Уважно прочитайте перелік пошкоджень вашого автомобіля, зазначених у довідці. Всі видимі кузовні елементи, скла, фари повинні бути вказані в цьому списку. При можливу наявність прихованих ушкоджень повинна бути зроблений відповідний запис. При проведенні надалі експертизи збитку страхова компанія буде керуватися ушкодженнями, зазначеними в довідці ДАІ. Не рідкісні випадки, коли страховик відмовляється при розрахунку вартості відновлювального ремонту враховувати не зазначені в довідці видимі пошкодження зовнішніх елементів. У такій ситуації вам, швидше за все, доведеться поїхати до відділу ДАІ, де оформлялося ДТП, потрапити на прийом до дізнавача і, представивши фотографії своєї машини, переконати його в тому, що не зазначені ушкодження відносяться до даної події.

На копії довідки повинен стояти кутовий штамп, на копіях інших документів – кругла печатка. Використовувалась раніше в якості первинного документа про ДТП довідка Ф-12 скасована, хоча в деяких підрозділах ДАІ вона досі по-старому виписується.

Серед усіх документів, що надаються в страхову компанію, затверджених відомчими наказами, Повідомлення про ДТП є, мабуть, єдиним документом, затвердженим Урядом РФ. Незважаючи на те, що в деяких СК цим документом не надають належного значення, не варто легковажно ставитися до процедури його оформлення. Не виключено, що саме у вашому випадку він буде затребуваний. Крім того, заповненням цього документу ви виконуєте свої зобов’язання щодо повідомлення свого страховика про факт настання страхового випадку, причому незалежно від того, винуватець ви чи потерпілий. Повідомлення про ДТП заповнюється водіями ТЗ, що брали участь в ДТП. При відсутності розбіжностей в обставинах події заповнюється один бланк на двох. При наявності в ДТП декількох учасників необхідно заповнити окремий бланк з кожним водієм, з яким у вас було зіткнення, дані про інших учасників записуються на зворотному боці в розділі № 4. Нерідко при вигляді документа з безліччю різних граф водіїв охоплюють паніка і сумнів у здатності цей документ заповнити, а іноді у них при собі його просто не виявляється. Забігаючи вперед, скажу, що нічого складного в оформленні повідомлення немає. Потрібно просто уважно і акуратно вписати дані про ТЗ, його власника, водія, назва СК і № поліса ОСАЦВ. Зауважте, всі ці дані присутні і в довідці і при необхідності можуть бути взяті звідти. Бувають випадки, коли учасники ДТП не хочуть повідомляти про себе один одному будь-які відомості. Але співробітникам ДАІ і прибулим на місце ДТП аварійним комісарам свої документи при оформленні вони передають. У результаті у всіх все одно опиняються всі необхідні дані один про одного. При наявності розбіжностей в оцінці того, що сталося або при неможливості спільного заповнення сповіщення кожен водій заповнює свій бланк із зазначенням причини цього. При заподіянні шкоди життю або здоров’ю пасажирів у повідомленні вказується при наявності їх дані.

На жаль, не завжди вдається отримати весь комплект документів в день оформлення. Для цього може бути декілька причин. Це і відмова визнати свою провину іншим учасником ДТП. Причиною може з’явитися елементарна відсутність яких-небудь бланків. У таких випадках інспектор оформляє «Ухвалу про порушення справи про адміністративне правопорушення», матеріал передається дізнавачу, і вам належить отримувати інші документи в нього.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами