Після ДТП: що робити?

29.02.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

. Метою даного виду страхування є перекладення тягаря фінансової відповідальності з особи, визнаної винуватцем ДТП, на страхову компанію, з якою у нього укладено договір страхування. Розміри страхової суми, звичайно ж, обмежені, але в більшості ДТП вартість збитку в ці розміри вкладається.

Найчастіше, ДТП – це стрес для його учасників. І, чим серйозніше і важче ДТП, тим важче з цим стресом впоратися. У складній психологічній ситуації людина не завжди може адекватно контролювати свої дії. Розгубленість чи необізнаність в деяких питаннях трактування ПДР, Правил страхування можуть значною мірою вплинути на подальше оформлення страхового випадку, спотворивши ситуацію в протилежну сторону. У такій ситуації на людину простіше чинити тиск з метою змусити його дати пояснення у цій справі на користь опонента. Деякі страхові компанії надають своїм клієнтам, на випадок їх потрапляння в ДТП, послугу аварійного комісара. (Тут відразу виникає питання про вибір страхової компанії при оформленні поліса ОСАЦВ). Якщо ж ваш Страховик таку послугу вам не надав, ви можете нею скористатися самостійно, зробивши приватну заявку. Існують незалежні компанії, які готові послати вам на допомогу кваліфікованого експерта. Така послуга коштує недорого і в межах КАД обійдеться вам менш ніж в 200 гривень. Повірте, в більшості випадків нею варто скористатись. На місці події комісар допомогою фотозйомки зафіксує все, що відноситься до даного ДТП, все, що так чи інакше зможе вплинути на його подальше розслідування. На фотографіях будуть відображені так звані загальні види, які при виникненні спірних ситуацій здатні внести ясність у картину події. Маючи свій фотоапарат, але, не володіючи необхідними навичками проведення такої фотозйомки, ви самостійно не завжди зможете зробити якісні знімки з потрібних ракурсів. Маючи відповідну підготовку і досвід, комісар дасть попередню правову оцінку події, надасть вичерпну інформацію про порядок подальшого оформлення та необхідних для цього документи. Тому не варто в стресовій ситуації покладатися тільки на свої сили. Довірте вирішення проблем фахівцям.

Дії водіїв при ДТП також перераховані і в Правилах обов’язкового страхування. Відповідно до них при настанні страхового випадку водії-учасники ДТП повинні:

  • Вжити заходів і виконати обов’язки, передбачені Правилами дорожнього руху.
  • Вжити необхідних за обставин заходи з метою зменшення можливих збитків від події. Пам’ятайте, мова йшла про аварійний знак? Крім того, при необхідності знеструмте автомобіль, від’єднавши одну з клем акумулятора, так як при пошкодженні електропроводки виникає ризик спалаху. Якщо є розлив палива, постарайтеся засипати його, наприклад землею з узбіччя, і утримайтеся від куріння в безпосередній близькості від автомобіля.
  • Оформити документи про подію у відповідності з Правилами обов’язкового страхування.
  • Повідомити іншим учасникам ДТП, навмисним пред’явити вимоги про відшкодування шкоди, відомості про договір ОСАЦВ, номер страхового поліса, а також найменування, адреса і телефон страховика.
  • Повідомити своїх страховиків-яким доступним способом, наприклад за вказаними в страховому полісі телефонами, про факт, місце, час і обставини ДТП, в тому числі для прийняття ними рішення про необхідність виїзду представника страховика на місце.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами