Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Частина 2

12.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

У другій частині статті «Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ» ми розповідаємо про страховий випадок, страхову суму та страхову премію.

 

Страховий випадок

Страховим випадком за договором є настання цивільної відповідальності автовласника в результаті заподіяння шкоди майну, життю або здоров’ю інших осіб при використанні належного йому транспортного засобу. Саме заподіяння шкоди при використанні транспортного засобу ще не є страховим випадком. У деяких випадках при заподіянні шкоди громадянська відповідальність не виникає, наприклад, якщо потерпілий сам винен у заподіяній йому шкоди.

Також закон про ОСАЦВ не вважає страховим випадком громадянську відповідальність, що виникла в результаті:

 • заподіяння шкоди при використанні транспортного засобу, не зазначеного в договорі страхування;
 • заподіяння моральної шкоди;
 • заподіяння шкоди при використанні транспортного засобу на змаганнях або при навчальній їзді в автомістечку;
 • забруднення навколишнього середовища;
 • заподіяння шкоди вантажем, відповідальність при перевезенні якого страхується за окремим видом обов’язкового страхування;
 • заподіяння шкоди життю або здоров’ю працівника, при виконанні ним трудових обов’язків, якщо така шкода має бути відшкодована за яким-небудь іншим видом обов’язкового страхування;
 • заподіяння збитків роботодавцю, що виникли через шкоду заподіяну його працівнику;
 • заподіяння шкоди при навантаженні або розвантаженні транспортного засобу;
 • пошкодження або знищення предметів антикваріату або творів мистецтва.

Також не може вважатися страховим випадком відповідальність водія за пошкодження чужого автомобіля, яким він сам керував.

Страхова сума

Закон про ОСАГО встановлює розмір страхової суми за договором обов’язкового страхування цивільної відповідальності. На відміну від звичайного добровільного страхування страхова сума по страхуванню ОСАГО – це не максимальна сума страхових виплат по всіх страхових випадках на весь період страхування. За договором ОСЦПВ страхова сума – це максимальна сума страхової виплати по кожному страховому випадку. Якщо з добровільного страхування страхова сума при кожній страховій виплаті може зменшитися, то за ОСАЦВ – ні.

Страхова премія

Плата за обов’язкове страхування цивільної відвовідальності визначається тарифами, які встановлюються урядом. Тариф складається з базової ставки і коефіцієнта. Базова ставка залежить від виду транспортного засобу. Коефіцієнти залежать:

 • від території використання транспортного засобу;
 • від попередніх страхових виплат за договорами ОСАЦВ;
 • від технічних характеристик транспортного засобу;
 • від сезонного використання транспортного засобу.

Територія використання транспортного засобу визначається за місцем проживання власника транспортного засобу. Урядом встановлені різні коефіцієнти по регіонах.

При застосуванні коефіцієнта залежно від страхових виплат враховується, чи були, чи ні в автовласника раніше виплати за договором ОСАЦВ. Якщо виплати проводилися, то тариф, відповідно, буде вищим.

При застосуванні коефіцієнта залежно від технічних характеристик транспортного засобу враховується потужність двигуна.

Автовласник може застрахувати свою відповідальність з умовою обмеженого використання транспортного засобу. Обмежене використання означає, що транспортний засіб може використовуватися тільки зазначеними в полісі водіями, або що він використовується в певний часовий період, наприклад, тільки влітку.

Страхування відповідальності з умовою обмеженого використання транспортного засобу також впливає на страховий тариф.

Якщо до керування транспортним засобом допущений тільки один водій, страховий тариф залежить від його віку та стажу водіння.

У тому випадку, якщо страхувальник має намір змінити перелік осіб допущених до керування транспортним засобом або змінити період використання транспортного засобу в поліс ОСАЦВ страховиком вносяться зміни за заявою страхувальника. При цьому може змінитися страховий тариф і страховик має право вимагати доплати страхової премії.

Страховик має право підвищити страховий тариф також в наступних випадках:

 • якщо страхувальник повідомив неправдиві відомості, що впливають на розмір страхового тарифу;
 • умисно сприяв настанню страхового випадку або збільшення збитку;
 • якщо страхувальнику було пред’явлено регресну вимогу.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами