Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Частина 3

14.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Третя частина статті «Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ» розповідає про процес укладання та розірвання договору обов’язкового страхування відповідальності власника транспортного засобу (ТЗ).

Укладення договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності

Договір обов’язкового страхування укладається на один рік. Якщо ТЗ зареєстровано в іноземній державі і використовується на території України тимчасово, громадянська відповідальність страхується на термін тимчасового використання, але не менш ніж на 5 днів. Не більше ніж на 20 днів страхується відповідальність власника транспортного засобу з транзитними номерами.

Для укладення договору обов’язкового страхування автовласник представляє страховику наступні документи:

  • заяву про укладення договору за встановленою формою;
  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
  • документ про реєстрацію транспортного засобу (паспорт транспортного засобу, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу);
  • водійське посвідчення особи, допущеної до керування транспортним засобом у випадку, якщо договір обов’язкового страхування укладається з умовою обмеження щодо кількості осіб, допущених до керування транспортним засобом.

Страховик видає страхувальнику поліс , встановленого урядом зразка.

Дострокове припинення договору ОСАЦВ

Дія договору обов’язкового страхування припиняється достроково в наступних випадках:

  • смерть страхувальника;
  • ліквідація страховика;
  • загибель (втрата) транспортного засобу, визначеного в страховому полісі.

Страхувальник має право достроково розірвати договір обов’язкового страхування в наступних випадках:

  • відгук ліцензії страховика;
  • продаж транспортного засобу;
  • за бажанням страхувальника.

Страховик може достроково розірвати договір обов’язкового страхування, якщо страхувальник при укладанні договору повідомив йому якісь помилкові відомості.

При достроковому припиненні дії договору обов’язкового страхування страховик повертає страхувальникові частину страхової премії за термін дії договору. Страхова премія не повертається в тих випадках, коли договір обов’язкового страхування розірваний за бажанням страхувальника або якщо він повідомив страховику неправдиві відомості.

Навіть, якщо договір страхування розірваний достроково, страховик зобов’язаний провести страхові виплати за тими страховими випадками, які настали в період дії договору обов’язкового страхування.

При припиненні дії договору обов’язкового страхування страховик видає страхувальнику довідку за встановленою формою, в якій вказуються всі страхові випадки, що сталися в період страхування. Цю довідку страхувальник зобов’язаний надати страховику при укладанні нового договору страхування відповідальності.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами