Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Частина 4

16.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Дії при настанні страхового випадку в ОСАЦВ (ДТП) є предметом розгляду четвертої частини статті «Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ».

Дії страхувальника при ДТП

Закон про ОСАЦВ зобов’язує страхувальника у випадку дорожньо-транспортної пригоди зробити наступні дії:

 • повідомити іншим учасникам ДТП відомості про його договір обов’язкового страхування – номер поліса, адреса і телефон страхової компанії;
 • виконувати вимоги правил дорожнього руху на випадок ДТП;
 • повідомити про ДТП свого страховика і діяти відповідно до його вказівок.

Страховик має право вислати на місце ДТП свого представника.

Водії – учасники дорожньо-транспортної пригоди заповнюють повідомлення про ДТП, в яких вказують наступне:

 • дані транспортних засобів-учасників ДТП, дані їх водіїв і власників;
 • номери полісів ОСАЦВ учасників ДТП, назви страхових компаній , що їх видали;
 • обставини події, пошкодження автомобілів кожного з учасників;
 • дані осіб, яким заподіяно шкоду життю чи здоров’ю внаслідок ДТП.

Бланки повідомлення видаються страховою компанією при укладанні договору ОСАЦВ. Учасники ДТП, які не є водіями повідомлення про ДТП не заповнюють.

Для отримання страхового відшкодування по ОСАЦВ учасники дорожньо-транспортної пригоди повинні звернутися до органів ДАІ для оформлення документів про ДТП. У разі дорожньо-транспортної пригоди органами ДАІ порушується справа про адміністративне правопорушення, складається протокол і виноситься постанова. Або в порушенні справи про адміністративне правопорушення відмовляється, про що виноситься ухвала.

Виплати без довідок

Але законодавство також допускає оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду без участі ДАІ. Для цього повинно бути дотримано цілий ряд умов:

 • шкода має бути заподіяна тільки майну;
 • в ДТП брали участь тільки два автомобілі;
 • між учасниками ДТП не повинно бути розбіжностей з приводу обставин ДТП і заподіяної шкоди;
 • повідомлення про ДТП має бути складено обома водіями на одному бланку.

Страховик має право провести незалежну експертизу обставин дорожньо-транспортної пригоди, з приводу якого його учасники не звернулися в ДАІ.

Перелік документів для виплати

Для отримання страхового відшкодування по ОСАЦВ потерпілий повинен не пізніше п’ятнадцяти днів після дорожньо-транспортної пригоди звернутися із заявою в страхову компанію, в якій застрахована відповідальність винної в ДТП особи.

До заяви про виплату страхового відшкодування додається повідомлення про ДТП (якщо заповнювалося). Якщо учасники ДТП зверталися в ДАІ, до заяви додається довідка про ДТП, копія протоколу і постанови по справі про адміністративне правопорушення або копія ухвали про відмову в порушенні справи про адміністративне правопорушення. Копії протоколу та постанови по справі про адміністративне правопорушення, а також копія ухвали про відмову порушення справи повинні бути завірені печаткою органу ДАІ, що їх видав.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення, порушення у зв’язку з ДТП, може тривати досить довго – до одного місяця. Тому потерпілий може звернутися в страхову компанію ще до винесення постанови у справі, у п’ятнадцятиденний строк встановлений для звернення. Страховик зареєструє його заяву, але рішення про виплату страхового відшкодування буде прийнято страховиком тільки після отримання всіх документів ДАІ.

Також потерпілий надає страховику документи на транспортний засіб – свідоцтво про реєстрацію, паспорт транспортного засобу, довіреність. Страховик робить копії цих документів.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами