Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Частина 5

19.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Відшкодування майнової шкоди зі страхування – найпоширеніше завдання, яке доводиться вирішувати постраждалим в ДТП. Про це «Ринок страхування» розповідає у п’ятій частині статті «Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ».

Незалежна експертиза

Для визначення суми заподіяної шкоди потерпілий повинен надати страховику пошкоджене майно, наприклад, автомобіль для огляду і проведення незалежної експертизи.

Страховик може провести огляд пошкодженого транспортного засобу та організувати незалежну експертизу, а може лише організувати незалежну експертизу.

Незалежна експертиза організовується шляхом видачі страховиком потерпілому направлення на експертизу. Напрямок повинно бути видано протягом п’яти робочих днів, після того, як потерпілим буде надано документи ДАІ. Якщо дорожньо-транспортна пригода не оформлялося в ДАІ, то надається тільки підписане обома учасниками ДТП повідомлення.

Експертиза проводиться спеціалізованою експертно-оцінною організацією, яка має право займатися оціночною діяльністю. Експертиза проводиться відповідно до правил встановлених Урядом України. За результатами експертизи складається висновок за встановленою формою, в якій вказується вартість відновлювального ремонту пошкодженого майна. Висновок експертизи видається на руки потерпілому.

Експертиза пошкодженого майна відбувається на території експертної організації, але якщо майно неможливо транспортувати, то експерт-оцінювач може прибути туди, де воно знаходиться.

У той же час розмір заподіяної шкоди може бути встановлений без проведення незалежної експертизи, тільки шляхом огляду пошкодженого майна страховиком.

Якщо потерпілий не згоден з певною сумою страховика, страховик організовує проведення експертизи.

Якщо страховик не видав направлення на експертизу у встановлений термін, потерпілий має право сам звернутися в експертну організацію.

У разі незгоди потерпілого з результатами експертизи, організованої страховиком, він має право звернутися в експертну організацію за своїм вибором по проведенню експертизи. У цьому випадку витрати на експертизу не відшкодовуються.

Відшкодування шкоди майну в ОСАЦВ

По страхуванню ОСАЦВ страховик відшкодовує потерпілому:

  • при повній загибелі майна – його реальну вартість на момент ДТП;
  • при пошкодженні майна – витрати на приведення майна в той стан, в якому воно перебувало до ДТП – відновлювальні витрати;
  • витрати на евакуацію з місця ДТП і зберігання пошкодженого транспортного засобу;
  • витрати на проведення експертизи пошкодженого майна.

Пошкодження майна вважається повною загибеллю, якщо витрати на його відновлення дорівнюють або перевищують вартість пошкодженого майна на момент ДТП.

У відновлювальні витрати включаються:

  • витрати на матеріали і запасні частини;
  • витрати на оплату робіт по ремонту;
  • якщо пошкоджене майно не є транспортним засобом – витрати з доставки матеріалів і запасних частин, витрати по доставці майна до місця ремонту і назад, витрати з доставки ремонтних бригад до місця ремонту і назад.

До відновлювальних витрат не належать витрати на поліпшення і модернізацію пошкодженого майна. При визначенні видатків на ремонт враховується знос транспортного засобу. Відбудовні витрати відшкодовуються виходячи із середніх сформованих в регіоні цін.

Витрати на зберігання відшкодовуються з дня дорожньо-транспортної пригоди до дня проведення страховиком огляду чи незалежної експертизи.

Для отримання страхового відшкодування майнової шкоди потерпілий надає страховику:

  • документи про право власності на пошкоджене майно;
  • висновок незалежної експертизи (якщо вона проводилась);
  • документи, що підтверджують витрати на проведення експертизи, евакуацію, а також інші документи, що підтверджують його витрати, які підлягають відшкодуванню за договором ОСАЦВ.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами