Просто про ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Частина 6

23.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю постраждалого у ДТП є, мабуть, самою соціально значущою частиною . Але якщо навіть серед водіїв лише деякі читали закон і правила «по діагоналі», то більшість пішоходів практично нічого не знають про «автоцивілку». А адже саме пішоходи найчастіше страждають у ДТП.

Відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю постраждалого у ДТП є, мабуть, самої соціально значущою частиною ОСАЦВ. Але якщо навіть серед водіїв лише деякі читали закон і правила ОСАЦВ «по діагоналі», то більшість пішоходів практично нічого не знають про «автоцивілку». А адже саме пішоходи найчастіше страждають у ДТП.

Відшкодування шкоди життю і здоров’ю за домогою страхування ОСАЦВ

Страховик відшкодовує потерпілому матеріальні збитки, що виникли через ушкодження його здоров’я в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Страховик відшкодовує потерпілому втрачений заробіток, а також ті витрати, які він поніс внаслідок ушкодження здоров’я (додаткові витрати), до них відносяться:

 • витрати на лікування;
 • витрати на додаткове харчування;
 • витрати на придбання ліків;
 • витрати на протезування;
 • витрати на сторонній догляд;
 • витрати на санаторно-курортне лікування;
 • витрати на придбання спеціальних транспортних засобів;
 • витрати на підготовку до іншої професії.

Витрати на перераховані послуги і товари відшкодовуються, тільки якщо потерпілий не має права отримувати їх безкоштовно по обов’язковому медичному страхуванню. Наприклад, якщо потерпілому зроблена операція, яка робиться тільки платно.

У разі смерті потерпілого страхове відшкодування у зв’язку з втратою годувальника виплачується тим, хто перебував на утриманні потерпілого. Також відшкодовуються витрати на поховання потерпілого.

Відшкодування втраченого заробітку

Втрачений заробіток – це той заробіток, який потерпілий мав на момент ДТП, але втратив можливість отримувати його в силу ушкодження здоров’ю.

Втрачений заробіток відшкодовується у розмірі відсотків від середньомісячного заробітку потерпілого. Розмір відсотків визначається виходячи зі ступеня втрати потерпілим працездатності. Цей ступінь встановлює медико-соціальна експертиза. Середньомісячний заробіток підраховується шляхом ділення загальної суми заробітку за рік на дванадцять. Наприклад, людина в середньому заробляла на місяць 5 тисяч грн., за висновком медико-соціальної експертизи втрата ним працездатності склала 50%, таким чином, втрачений заробіток буде відшкодовано йому в розмірі 2,5 тисяч грн. за місяць втрати працездатності.

У тому випадку, якщо потерпілий працював менше року, загальна сума заробітку ділиться на число опрацьованих місяців.

До втраченого заробітку відносяться всі види оплати праці, що обкладаються прибутковим податком – по цивільним договорам, як за місцем основної роботи, так і за сумісництвом. При цьому не відшкодовуються разові виплати, які потерпілий втратив можливість отримувати, наприклад, компенсація за невикористану відпустку та вихідну допомогу при звільненні.

На розмір відшкодування втраченого заробітку не впливає призначена потерпілому пенсія по інвалідності, інші пенсії та допомоги, а також той заробіток, одержуваний потерпілим після ушкодження здоров’я.

Страховик виплачує потерпілому відшкодування втраченого заробітку за весь період його непрацездатності, зазначений у медичному висновку. Відшкодування виплачується щомісячними платежами, але може бути виплачено повністю одним платежем.

Відшкодування додаткових витрат

Для отримання відшкодування втраченого заробітку потерпілий повинен надати страховику:

 • висновок медичного закладу, в якому описуються отримані травми і каліцтва, вказується діагноз, термін непрацездатності;
 • висновок медичної експертизи про ступінь втрати працездатності;
 • документи про його доходи на момент ушкодження здоров’я.

Потерпілий може пред’явити вимогу втраченого заробітку не відразу після ДТП, а через якийсь час, якщо у нього розвинеться в результаті ДТП яке-небудь захворювання, через яке він не зможе працювати. Але при цьому він повинен довести, що це захворювання викликане саме ДТП.

Для отримання відшкодування витрат на лікування та придбання ліків, потерпілий представляє страховику виписку з історії хвороби, видану лікувальним закладом.

Для отримання відшкодування витрат на додаткове харчування, протезування, сторонній догляд, санаторно-курортне лікування та придбання спеціального транспортного засобу потерпілий надає страховику медичний висновок про необхідність отримання цих послуг і товарів.

Для отримання відшкодування витрат на додаткове харчування потерпілий надає страховику наступні документи:

 • довідку місцевих органів влади по цінах на продукти, які склалися в даному регіоні, що входять продуктовий набір додаткового споживання;
 • довідку медичної установи про склад необхідного для потерпілого продуктового набору додаткового споживання.

Для отримання відшкодування витрат на санаторно-курортне лікування потерпілим надаються:

 • виписка з історії хвороби, видана установою, у якому здійснювалося санаторно-курортне лікування;
 • копія санаторно-курортної путівки або інший документ, що підтверджує отримання санаторно-курортного лікування.

Для отримання відшкодування витрат на придбання спеціального транспортного засобу потерпілим надаються:

 • копія паспорта транспортного засобу або свідоцтва про його реєстрацію;
 • договір купівлі спеціального транспортного засобу.

Для отримання відшкодування витрат на професійне навчання (перенавчання) іншої професії потерпілим надаються:

 • рахунок на оплату професійного навчання;
 • копія договору з навчальною організацією.

Витрати на додаткове харчування відшкодовуються у розмірі не більше 3% від страхової суми, а витрати на сторонній догляд – у розмірі не вище 10% від страхової суми.

Для отримання відшкодування витрат, які потерпілий зазнав внаслідок ушкодження здоров’я, він пред’являє страховику документи, що підтверджують оплату товарів і послуг, наприклад, касові чеки.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами