При покупці поліса ОСАЦВ будьте напоготові

01.12.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

ОСАЦВКриза позначилася на всьому, в тому числі і на ОСАЦВ автомобіля. Немов чорт з табакерки на ринок страхування вискочили всілякі шахраї.

Останнім часом число шахраїв, що видають себе за страхових агентів, значно зросла. Російський союз автостраховиків виступив з попередженням, щоб, вибираючи новий поліс ОСАЦВ, автовласники не траплялися на вудку шахраїв. Що ж робити, щоб не потрапити в лапи шахраїв, як вибрати поліс ОСАЦВ?

1. Якщо Вам зателефонували зі страхової компанії і нагадують про продовження поліса ОСАЦВ автомобіля, незважаючи на те, що до закінчення терміну його дії ще більше півмісяця, слід насторожитися. Справа в тому, що працівники страхових компаній, звільнені за скороченням або за якісь гріхи, таємно забирають із собою клієнтську базу даних. Завдяки цим базам вони знають, у кого от-от закінчиться період страхування, і користуються цим безсоромно. Щоб не потрапити в лапи шахраїв, не полінуйтеся зателефонувати в страхову компанію і уточнити, чи дійсно там працює агент такий-то, навіть якщо його прізвище стоїть у Вашому старому полісі ОСАЦВ. Телефон компанії Ви можете знайти в полісі ОСАЦВ автомобіля.

2. Якщо Вам пропонують оформити поліс ОСАЦВ заднім числом і по неправдоподібно низькими тарифами ОСАЦВ, без роздумів телефонуйте в страхову компанію. Такий вид шахрайства – дитина кризи. Федеральна служба страхового нагляду у деяких компаній відкликала ліцензії та продовжує відкликати, багато компаній ліквідують свої філії. Але на руках колишніх співробітників залишаються бланки полісів ОСАЦВ. Саме їх і пускають в хід агенти-шахраї, пропонуючи потенційним клієнтам низькі тарифи ОСАЦВ.

3. У нашій країні немає закону про відповідальність страхових шахраїв, а співпраця страхових компаній з міліцією тільки починається, тому ми рекомендуємо періодично відвідувати відповідні сайти, на яких Ви зможете знайти різноманітну корисну інформацію, в тому числі новини ОСАЦВ, які внесли в закон ОСАЦВ зміни, поправки ОСАЦВ і багато іншого.

4. Навіть якщо Вам здається, що все в порядку, розрахунки ОСАЦВ автомобіля виконані точно, тарифи ОСАЦВ не сильно відрізняються від тарифів інших страхових компаній і страховий агент вселяє довіру, не поспішайте підписувати документи. Спочатку попросіть агента показати страховий договір з компанією, яку він представляє. Від агента не убуде, а Ви будете впевнені, що Вас не обманюють.

Після прийняття рішення про укладення договору агент повинен надати Вам наступні документи:

-      Новий поліс ОСАЦВ встановленого зразка;

-      Копію квитанції про оплату поліса із зазначенням суми;

-      Бланки повідомлення про ДТП;

-      Наклейку на лобове скло автомобіля;

-      Правила ОСАГО автомобіля;

Так само Вам повинні надати максимально повну інформацію про страхову компанію.

5. Пам’ятайте про те, що оцінювачі страхової компанії всіма правдами і неправдами намагаються зменшити вартість збитку ОСАЦВ. Якщо Ви вирішите подати заяву до суду, Вас будуть умовляти забрати заяву. При цьому будуть обіцяти виплатити необхідну для ремонту суму, щоб Ви змогли повністю відремонтувати автомобіль. Але варто Вам погодитися на це, як страхова компанія тут же про Вас забуде. А Вам залишиться тільки змиритися, оскільки по одному і тому ж приводу не можна подавати повторний позов. Може бути, надалі в закон ОСАЦВ зміни на цю тему і будуть додані, але поки нічого подібного не передбачається.

Щоб новий поліс ОСАЦВ не виявився підробкою, необхідно звернути увагу на його зовнішній вигляд. Поліс ОСАЦВ повинен бути видрукуваний у друкарні Гознака. Страхова компанія, що реалізує поліс, в лівому верхньому куті лицьового боку документа повинна поставити свій штамп. Кожному полісу присвоєно унікальний серійний номер, внесений в базу даних страхової компанії. На лицьову сторону поліса (По всьому формату бланка) нанесена мікросетка блакитно-зеленого відтінку, на просвіт добре видно водяні знаки з емблемою Російського союзу автостраховиків. На зворотному боці поліса праворуч вдрукована металізована смужка шириною 2мм, а в структурі паперу бланка помітні вкраплення із захисних ворсинок червоного кольору, як на грошових купюрах.

Водії намагаються обдурити страхові компанії

Шахраї є як серед страховиків, так і серед водіїв. Сьогодні навряд чи хтось повірить, що всі водії «Білі і пухнасті». Таким водіям не треба розповідати, як вибрати поліс ОСАЦВ і куди звертатися у разі ДТП. Вони постійно вивчають новини ОСАЦВ, «На зубок» знають закон ОСАЦВ і зміни.

Страхові компанії розробили цілу систему заходів проти дрібних шахраїв – водіїв. Розглянемо таке явище, як штучне ДТП. Це явище досить широко поширене і мова зовсім не про тих підставах, а про заздалегідь обумовлених аваріях. Таке ДТП будується на основі домовленості водіїв. Вони підставляють старий автомобіль таким чином, щоб винуватцем був водій машини, застрахованою по ОСАЦВ, а краще – по каско. У такому випадку страхова компанія зобов’язана виплатити збиток ОСАЦВ (Або каско), тобто відновити старий автомобіль. Щоб захистити себе від таких прийомів, страхові компанії внесли поправки в ОСАЦВ. Вони будуть збільшувати тарифи ОСАЦВ (Вартість поліса ОСАЦВ автомобіля) для тих клієнтів, які стали винуватцями ДТП. До слова сказати, на Заході такі заходи діють вже давно. Надбавка до тарифу ОСАЦВ може становити 20 і більше відсотків.

Так само страховики серйозно взялися за створення внутрішньокорпоративної бази даних по клієнтам. Відомі такі випадки в ОСАЦВ, коли водій страхував свій автомобіль в декількох компаніях, після чого розбивав його вщент і отримував відшкодування збитку за ОСАЦВ відразу в декількох страхових компаніях.

Як боротьби з фіктивними підпалами і угонами автомобілів страховики посилили власні служби безпеки. Розслідуванням всіх підозрілих випадків тепер займається спеціальний відділ, в який залучаються фахівці з інших областей – криміналісти, пожежники і т.д.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами