Причина високих тарифів КАСКО

05.05.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

КАСКОСвіт автодоріг мало чим відрізняється від звичайного світу за випадками різного роду афер і шахрайства. Також як і в звичайному світі, тут діє те ж правило: хто кого встигне вперед облапошить. Основними фігурантами виступають автовласники, страховики, ДАІ, банки і автодилери. Кожен з них прагнути урвати пожирнее свій шматок пирога. Звичайно, в цій боротьбі найменше перепадає автовласникам. Щоб не відчувати себе обділеними в такій ситуації, нечисті на руку власники автомобілів затівають різного роду авантюри, порушують закон, займаючись шахрайством. Бажаючи вберегтися від шахрайства та пов’язаних з ним витрат, страхові компанії, банки і автодилери, в свою чергу, докладають всілякі заходи. Саме з цієї причини при придбанні автомобіля в кредит банк вимагає неодмінного страхування автомобіля по автоКАСКО. Але страхові компанії не бажають брати на себе всі ризики, пов’язані з шахрайством, бути крайніми у цій ситуації і втрачати свої гроші. З цієї причини в початкову вартість поліса КАСКО вони закладають витрати по шахрайству і аферам.

У середньому, на одну страхову компанію в рік припадає витрат, пов’язаних з шахрайством, близько шести мільйонів рублів. Щорічно на два з половиною мільйони рублів середній страховик запобігає спробам шахрайства. Повернене автовласникам майно щорічно оцінюється десь в районі п’яти мільйонів рублів. Таким чином, економічна служба безпеки в середньому за рік зберігає майно на суму близько 15 мільйонів рублів.

Наша законодавча база вибудувана таким чином, що саме діяльність страхової компанії і є одним з інструментів щодо запобігання шахрайства, зокрема поліс КАСКО. Однією з основних функцій якого є запобігання та виявлення фінансових злочинів в автомобільному світі. Саме з цієї причини, при найменших відхиленнях в оформленні страхового випадку власником поліса, страхова компанія має право відмовити йому в страховому відшкодуванні.

За твердженням багатьох страхових компаній, найбільше поширення одержав такий вид шахрайства, як оформлення заднім числом поліса КАСКО. Таку аферу неможливо провернути без сприяння співробітників страхової компанії. Менеджер страхової компанії оформляє страховку по КАСКО на автомобіль, який щойно побував в аварії, і компанія зобов’язана відшкодувати збиток з цієї нагоди. Досить часті і афери з придбанням страхового поліса в декількох страхових компаніях, відповідно і отримання виплат по них. Автовласники також інсценують угони і ДТП, як самостійно, так і за участю співробітників ДАІ, прагнучи отримати страхове відшкодування. Нерідкі і такі випадки шахрайства, коли виплати по страховці отримують, приховавши інформацію про стан автомобіля на момент укладання договору страхування по КАСКО (Страхування битого автомобіля). Є випадки і з підробленням документів технічної експертизи та наданням неправдивої інформації по страховому випадку при оформленні викрадення або ДТП.

Всі вищевказані ситуації поділяються на два види шахрайства: шахрайство з сприянням співробітників ДАІ і страхових компаній і самостійне шахрайство автовласників. Від усіх видів шахрайства страхові компанії змушені захищатися підвищенням вартості КАСКО, тим самим, заздалегідь компенсуючи всі витрати по шахрайству, які не вдасться запобігти.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами