Російські страховики бояться закону про іпотеку

07.10.2013 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

СТРАХУВАННЯ НЕРУХОМОСТІСтраховики в Росії не підтримали ініціативу депутатів про страхування ризику неповернення іпотеки. З цього приводу Всеросійський союз страховиків відправив лист до адміністрації В.В. Путіна.

Глава Всеросійського союзу страховиків (ВСС) Ігор Юргенс направив лист заступнику голови адміністрації президента РФ Олександру Абеліну. Автор листа сумнівається, що пропонована схема страхування надовго вирішить проблему невиплат за кредитами. Цей вид страхування може призвести до ще більших боргів по іпотеці. Страхування ризику неповернення іпотечних кредитів на Російському ринку вже є, але майже не застосовується через великі ризики і відсутність можливості перестрахування їх за кордоном, також заявлено в листі.

Зміни до закону «Про іпотеку (заставу нерухомості)», зроблені Держдумою в червні, розширюють межі «страхування ризику втрати вартості заставного майна». Закон пропонує нові види страхування: страхування ризику заставодержателя і ризику позичальника. Зараз банки страхують 20% втрати грошей під заставу нерухомості, слідом за прийняттям поправок – втрату від 10 до 50% вартості заставної нерухомості.

За підрахунками Андрія Язикова, гендиректора страхової компанії АІЖК, витрати іпотечного позичальника повинні знизитися, оскільки для нього вигідніше витрачати на 2% більше на страхування на початку і при цьому зменшити на 1% ставку по 15-річному кредиту. Поліс скоротив би вартість фінансового забезпечення іпотечних кредитів і втрати при зверненні стягнення на заставу для позичальника, і для кредитора.

Страховики доводять у листі, що наведені розрахунки невірні. “Зростання відшкодування з 20 до 50% від суми боргу призведе до збільшення плати за страхування і кінцевої суми споживчого кредиту. Даний вид страхування може стати збитковим”, – каже Юргенс. За його словами, учасники ринку відчувають, що це не захистить сторони угоди, а лише збільшить навантаження на позичальника.

“Союз страховиків турбується про легалізацію ще одного виду псевдострахування і перерозподілу комісії за продажі на користь банку, – заявляє Мов. – Якщо страховик слабкий – нехай іде з ринку”.

Довідка: Фінуніверсітет при Уряді наводить дані, що в 60-80% випадків після стягнення у позичальника залишається непогашеними близько 20-40% заборгованості.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами