Скільки платити за страхування нерухомості?

21.01.2013 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Вартість страхування нерухомостіЦіна питання

Вартість залежить від того, що це за об’єкт, як давно він побудований, яка концентрація ризиків на об’єкті. Залежно від набору ризиків страхування буде коштувати 0,2-0,6% від реальної ринкової вартості будинку.

Якщо застрахований повний набір ризиків, сума страхового платежу складе в середньому 0,5% від вартості об’єкту на рік (при індивідуальному страхуванні) або приблизно 150 грн. на місяць у разі купівлі експрес-страхування.

Погодьтеся, в порівнянні з вартістю будинку – це сірники, на яких, як відомо, не економлять!

Платити більше чи менше?

В принципі, можна застрахувати будинок на суму, меншу, ніж його реальна вартість. Заощадивши на страховці, ви отримаєте суму, яка не покриває збитки. Тому страхові компанії застерігають від «недострахування».

Або інша крайність. У надії отримати більше відшкодування ви заявили велику вартість нерухомості. У цьому випадку ви переплатили страховий платіж або так звану страхову премію. Більшого відшкодування, ніж сума реального збитку, отримати все одно ви не можете. Адже страхування за своєю суттю є відшкодуванням реального збитку на момент події. Оцінку збитку завжди проводить незалежний експерт.

Згідно з Законом України про страхування, людина (страхувальник) може отримати тільки дійсну вартість. Страховка не може бути джерелом одержання доходу.

Варіанти оплати страхових платежів?

Все залежить від того, як у страховій компанії прописані правила. Виплати проводять одноразово – 1 раз на рік, поквартально або в розстрочку (в 2 платежі, поквартально, помісячно). Є компанії, які дають обов’язковий надбавочний коефіцієнт за розстрочку. Але в будь-якому випадку, з моменту надходження першого платежу об’єкт вважається застрахованим. Це означає, що страхова компанія несе повний ліміт відповідальності і виплатить збитки не пропорційно внесеній вами сумі, а повну суму страховки (за вирахуванням франшизи та недоплаченої вами частини страхового платежу).

На які знижки може розраховувати клієнт при страхуванні нерухомості?

Якщо перший рік страхування був беззбитковим, на наступний рік, клієнт може розраховувати на знижку.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами