СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ: страхування від нещасного випадку

03.02.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Обов’язкове від нещасного випадку на виробництві – один з важливих елементів системи соціального страхування, який покликаний покривати ризики виробничого травматизму. В Україні цей вид страхування регламентується законом.

При настанні страхового випадку (а це професійні захворювання і виробничі травми) усі витрати, пов’язані з відшкодуванням шкоди, бере на себе держава в особі Фонду соціального страхування – ось тільки особливість цього виду обов’язкового страхування полягає в тому, що страхові внески сплачує роботодавець (страхова ставка варіюється в межах 0,2 – 8, 5% в залежності рівня небезпеки виробництва і зарплати конкретного зайнятого в ньому працівника).

Страхові внески за даним видом страхування не входять до складу єдиного соціального податку та сплачуються страхувальниками (юридичними або фізичними особами-роботодавцями) безпосередньо до Фонду соціального страхування, для чого вони повинні бути зареєстровані в виконавчих органах ФСС. Роботодавець же несе всі витрати з розслідування нещасного випадку (за кожним таким випадком на кожного потерпілого складається акт за формою Н-1).

Таким чином, на виплати працівник може розраховувати тільки при виконанні деяких умов: якщо його трудові відносини з роботодавцем оформлені офіційно, якщо роботодавцем регулярно здійснювалася сплата внесків, якщо надзвичайна подія на виробництві було зафіксовано належним чином.

До того ж, при настанні страхового випадку обов’язкове соціальне страхування від нещасних випадків нерідко здатне компенсувати отриманий збиток далеко не повністю, а наявність низки обмежень щодо виплат і втому неминучих додаткових процедур нерідко зводять нанівець можливість реального захисту співробітника.

Залишаючись одним із засобів підвищення зацікавленості роботодавців у зниженні рівня професійного ризику і скорочення виробничого травматизму, обов’язкове страхування не є панацеєю, і керівництво підприємств, зацікавлених у формуванні штату висококваліфікованих фахівців, доповнює соціальний пакет іншими видами страховки.

Це, зокрема, корпоративне страхування нещасного випадку на виробництві, яке більш тонко підлаштовується під специфіку роботи конкретного підприємства і здатне забезпечити захист від соціальних страхових ризиків навіть ті категорії громадян, які не підлягають соціальному страхуванню в обов’язковому порядку. Добровільне страхування відрізняється також відсутністю обмежень на період відповідальності страховика (тобто, може не обмежуватися періодом виконання застрахованих трудових обов’язків).

Найбільш привабливим для працівників є соціальний пакет, що включає в себе, крім , і медичну страховку – сьогодні такий пакет у сукупності із заробітною платою розглядається як ключова складова матеріальної мотивації співробітників, особливо тих фахівців, які за родом діяльності стикаються з високою небезпекою розвитку професійних захворювань або підвищеним ризиком травматизму.

Дійсно, такий соціальний пакет має масу переваг: передбачає виникнення будь-яких ситуацій, гарантує найбільш повну компенсацію збитків від будь-якої з них, забезпечує можливість відновлення після отриманої травми у найбільш компетентному лікувальному закладі і т.п.

Ну, а що робити тим, хто не належить до особливо цінних фахівців, яких прагнуть мотивувати соціальними гарантіями, або працює на підприємстві, керівник якого не проявляє мудрість і далекоглядність стратега? Хоча з точки зору соціального захисту в процесі праці переважне значення має не індивідуальне, а колективне (корпоративне) страхування, в таких випадках доцільно самостійно забезпечити страхування від нещасного випадку.

Добровільне соціальне страхування як додатковий захист від соціальних страхових ризиків регулюється нормами цивільного права і може полягати самим громадянином, зацікавленим у додатковому страховому захисті. Грамотно складений договір страхування (страхування від тимчасової або постійної непрацездатності, страхування від втрат при непрацездатності) дозволить отримати виплати, адекватні втраченим доходів застрахованого і забезпечують йому якісне лікування і гідний рівень життя.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами