Специфіка сфери страхування

28.10.2013 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

страхуванняСтрахування є однією зі сфер із складною системою розподілу заробітної плати і специфічними вакансіями. У сфері страхування працює велика кількість віддалених працівників, таких як консультанти, експерти, агенти. Такі співробітники в основному працюють за відсоток від оформлених послуг. Деякі з них отримують до відсотка ставку, але вона, в основному, незначна. Основним заробітком таки залишається відсоток. Крім основних вакансій, у страхуванні існують особливі вакансії, такі як андеррайтери, фахівці з врегулювання збитків, розробники страхових послуг, фахівці з перестрахування. Заробітна плата формується для кожної спеціальності індивідуально.

У 2013 році кількість вакансій у сфері страхування становила близько 1000 пропозицій про роботу.

Ця галузь підходить для людей, які шукають роботу з гнучким графіком роботи. Роботодавці часто пропонують постійну зайнятість, а кількість вакансій з гнучким графіком становить чверть запропонованих вакансій. Тільки п’ята частина вакансій у сфері страхування представлена для кваліфікованих працівників з великим досвідом роботи. В основному, досвід роботи для страхових агентів і консультантів неважливий або становить невеликий термін.

В українській столиці страхування не займає лідируючої позиції, на відміну від інших сфер. У Києві пропонують тільки близько 30% вакансій, що на половину менше в порівнянні з іншими областями. Головними центрами страхування є: АР Крим, Донецьк, Харків і Дніпропетровськ. Тому на сайтах пошуку роботи можна часто зустріти резюме зі словами: «Шукаю роботу в у сфері страхування».

Всі вакансії в сфері страхування пов’язані з продажем страхових послуг. Вузької спеціалізації в цій області практично немає (близько 4%).

Попит у страхуванні перевищує пропозицію. На одне місце претендує два здобувача. Втім, на керівну посаду в цій області претендує вже три претенденти.

Зі слів директора одного із страхових агентств, до зменшення вакансій у цій галузі призвела криза 2008 року. Стабільність розвитку цієї галузі безпосередньо залежить від темпів розвитку економіки країни, збільшення страхування населення – від ринку кредитів. Якщо сфера страхування буде рости, то і кількість вакансій у цій області буде рости. З початку кризи і по 2010 рік страхові компанії практично не розвивалися. І тільки при стабілізації і відновленні кредитування страхові компанії продовжили свій розвиток. Тому пропонувати нові вакансії в цій сфері почали лише з 2010 року.

Вакансії в сфері страхування розподілилися наступним чином. Левова частка оголошень про роботу пропонує зайнятість керівника напрямку (41%). Майже третина вакансій пов’язані з автострахуванням (29%). Трохи менше займає страхування фізичних осіб (27%) і страхування нерухомості (22%). Замикає топ-п’ятірку найпоширеніших професій – страхування відповідальності (21%).

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами