Страхові афери при автокредитуванні

20.01.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

європротоколЗ удосконаленням ринку кредитування і наростанням продажів автомобілів в кредит, страхові компанії та банки зустрічають нові види шахрайства в цій сфері. Кредитні та страхові аферисти покращують свої схеми шахрайства, попользовать дірами в узгодженні страхових компаній, автоінспекції і банків.

Одним з найбільш поширених видів обману є придбання кредиту за чужими документами. І якщо при придбанні побутової техніки потрібен тільки паспорт, то, для придбання машини, потрібно ще й водійське посвідчення. При цьому їх справжність буде перевірятися службою безпеки банку по міліцейських базах даних. Якщо документ у цих базах не значиться, то в банку негайно приймуть відповідні висновки і відмовлять у видачі кредиту. Шахраї вишукали спосіб обходити цю перешкоду.

За допомогою службовців РАГСу вони отримують паспорт людини нещодавно помер. Так як відомості про кончину людини в міліцейські комп’ютери потрапляють із затримкою, померлий ще тривалий час значиться серед живих. Фотографію в документі переклеюють. Потім шахраї за допомогою «Своїх» охоронців порядку добувають відомості водійського посвідчення померлого і роблять підроблений екземпляр. Тепер такий претендент на кредит без проблем пройде стандартизовану процедуру перевірки. Адже паспортні дані і номер документа є справжніми і присутні у всіх базах даних. Щоб автомобіль не був реалізований ще не розрахувався з кредитом клієнтом, банки, як правило, не дають на руки ПТС. Але й така перешкода з легкістю долається аферистами. Вони беруть в ДАІ його дублікат, пояснюючи це тим, що технічний паспорт на автомобіль як-ніби б був втрачений.

Потім авто знімають з обліку в ДАЇ і абсолютно легально реалізується не має ніяких підозр людині. Ускладнення з таким автомобілем у нього почнуться пізніше, коли службовці банку зрозуміють, що їх тривіально «Кинули». Машину оголосять у розшук, і чесний покупець піддається небезпеці її втратити.

Є й більш легка схема афери, при якій в ролі жертви виступає не банк, а страховик. Такий «Комерцією» займаються серйозні кримінальні угруповання. При придбанні автомобіля в кредит його в обов’язковому порядку страхують, включаючи і такий вид страхування як страхування від ризику викрадення. Потім новий господар переганяє її перекупникові, а в міліцію надходить заява про викрадення. Від перекупника колишній володар авто отримує до 30 відсотків від ціни автомобіля.

Головне при цьому, щоб господар автомобіля володів двома комплектами ключів, які б підтверджували факт того, що автомобіль саме викрали, а не реквізували грабіжники. У цьому випадку у страхової компанії на один привід відмовити у відшкодуванні страховки буде менше. Отримавши від злочинців гроші, власник авто також отримує, згідно з укладеним з банком договором, і новий автомобіль. Виходячи з міліцейської статистики, стає ясно, що такого роду злочини надзвичайно рідко розкриваються. Аналогічні афери примушують банки утримувати досить великі відсотки і вимоги за споживчими кредитами.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами