Страховка для виїзду за кордон: готуємося до туристичного сезону

22.02.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Літо – час відпусток, подорожей і пошуку нових вражень. І, якщо в колишні часи це слово асоціювалося з людьми, крокуючими з рюкзаками по рідних лісових стежках і співаючими біля багаття, то сьогодні все частіше ми маємо на увазі туризм зарубіжний. Страхування виїжджаючих за кордон – обов’язкова складова практично будь-якої турпоїздки.

Якщо подорож організовано турагентством, то медична страховка для виїзду за кордон, як правило, вже включена у вартість туру: не секрет, що страховка є в багатьох випадках однією з умов для видачі візи (обов’язкова, приміром, страховка для шенгенської візи або для візи на в’їзд в США).

Однак не слід забувати, що основне призначення страхування туристів – це забезпечення адекватної медичної допомоги в разі біди, а тому не поспішайте зупиняти свій вибір на найдешевшому страховому полісі.

Зазвичай такий поліс покриває мінімальні ризики (транспортно-медичні витрати, невідкладну медичну та стоматологічну допомогу, допомогу на ранніх термінах вагітності, в разі смерті застрахованого – репатріацію останків на батьківщину). Страховики ж пропонують різні рівні страхування, серед яких доцільно вибрати той, який відповідає характеру передбачуваного відпочинку.

Хоча кожен страховик у цьому сегменті має сьогодні власні програми, можна виділити кілька традиційних додаткових ризиків.

Так, плануючи поїздку за кордон з дітьми або залишаючи у будинку престарілих родичів, доцільно використовувати таку можливість, як евакуація на батьківщину дитини віком до 14 років у разі проблем з супроводжуючим його особою (серйозної хвороби або нещасного випадку) і дострокове повернення застрахованої через кордон у разі хвороби або смерті близького родича.

Додатковими ризиками є також втрата документів і авіаквитків, втрата або затримка особистого багажу, юридична допомога на території чужої країни. Ці ризики особливо актуальні для поїздок до країн з суворим візовим режимом і для подорожей, які передбачають складний маршрут.

Окремий клас страхових послуг – страхування виїжджаючих за кордон на власному автотранспорті, або поліс Green Card. «Зелена карта» – аналог вітчизняного поліса ОСАГО, який покриває витрати винною в ДТП боку, може бути придбаний як заздалегідь, так і при митному переході.

Відрізняються страхові програми і залежно від характеру майбутнього відпочинку. Так, багато страхових компаній пропонують «спортивні» поліси, розроблені спеціально для любителів активного відпочинку: екстремальні види спорту, очевидно, припускають високу ймовірність травматизму. Можна, звичайно, приховати від страхового агента свої наміри, проте слід знати, що травми, отримані при заняттях спортом, звичайна страховка не покриє.

Не забезпечується страховий захист і по ризиках деяких захворювань для виїжджаючих в екваторіальні і тропічні країни. Перед виїздом туристу необхідно самостійно дізнатися в посольстві обраної для поїздки країни перелік необхідних щеплень і забезпечити вакцинацію, оскільки подібні захворювання (наприклад, жовта лихоманка) страховими випадками не визнаються.

Ще одне вузьке місце – загострення хронічних захворювань, пов’язане зі зміною клімату, їжі, води: якщо цей ризик спеціально не обговорений із страховиком при оформленні поліса, то погіршення стану застрахованої страховим випадком не визнається.

Нарешті, незалежно від мети поїздки, завжди можна оформити окремий поліс страхування від нещасного випадку, який забезпечить отримання компенсації після повернення з поїздки.

Вартість страхового поліса визначається поєднанням багатьох факторів, серед яких – кількість обраних ризиків, країна перебування та термін перебування за кордоном, наявність франшизи та суми страхового відшкодування (шенгенська страховка, за існуючою з Євросоюзом угодою, становить не менше 30 тис. євро).

Стандартна сума страхового покриття для масових напрямків (Туреччина, Єгипет) сьогодні складає 15 тис. $  проте, як показує практика, ця сума виявляється недостатньою при серйозних подіях.

Для нинішнього туристичного сезону зберігає актуальність такий не всім зацікавленим особам відомий вид страхування, як страхування за ризиком невиїзду за кордон: виявляється, відмова в отриманні візи, раптова хвороба або просто затримка авіарейсу можуть бути приводом для отримання відшкодування, якщо вчасно подбати про подібний страховий захист.

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами