Страховка від невиїзду в турпоїздку: психологічний комфорт

20.02.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Як би дивно це не звучало, але саме в той момент, коли довгоочікувана турпоїздка оплачена, квитки куплені і до старту залишаються лічені дні, нас нерідко охоплює стан підвищеної тривожності: діти інформаційного століття, ми чудово знаємо, як багато перешкод може виникнути між нашими планами та їх втіленням у життя. Єдиним засобом позбавити себе від можливих неприємностей є спеціальний вид страхування – страхування від невиїзду в турпоїздку.

Суть такого страхового захисту – виплата страхової суми, що покриває зроблені витрати, у разі неможливості вирушити в поїздку в силу певних обставин. Такий вид страхування є додатковим – то пак, суто добровільним. Інакше кажучи, в турагенстві вас зобов’язані поінформувати про існування подібного захисту – але не примушувати до його забезпечення.

Відразу ж зауважимо, що в цьому питанні є дві крайності: дуже часто представники турагенств просто не вважають за потрібне брати на себе подібні нюанси, залишаючи міру обізнаності про власні можливості на совісті самого туриста; рідше – нав’язують подібну страховку, щоб уникнути можливих конфліктів.

А конфлікти дійсно можливі. Наприклад, володар путівки став жертвою запалення апендикса або, скажімо, зламав ногу: медичне свідоцтво, здається, є вагомою підставою для повернення грошей за поїздку, яка не відбулася – а туроператор (турагент) з цим категорично не згоден. І законодавство, строго кажучи, на стороні останнього: незнання про існування страховки про невиїзд не звільняє від матеріальних втрат.

Більше того, необхідно розуміти, що поняття «страхування від невиїзду» передбачає кілька різних ризиків – і тільки вибраний перелік ризиків забезпечується страховим захистом.

Такими ризиками є:

  • Відмова у видачі застрахованій особі в’їзної візи (за умови дотримання при подачі документів усіх вимог візових служб обраної держави).
  • Діагностована не раніше ніж за 20 днів до дати виїзду хвороба або отримана в цей же період травма, здатні створити реальну загрозу довготривалої втрати працездатності або смерті. Цей ризик може розповсюджуватися як на застраховану особу, так і на його близьких родичів (ризики страхуються окремо).
  • Смерть застрахованої особи або близького родича застрахованого (чоловіка, батьків, дітей, рідних сестер чи братів).
  • Виникнення у застрахованої особи обов’язків, пов’язаних з виконанням військового обов’язку або за участю у слідчих діях (в якості свідка чи потерпілого).
  • Офіційне оголошення про введення надзвичайного стану на території обраної для поїздки держави.

Словом, вибираючи цю послугу, необхідно уважно ознайомитися з її умовами і виділити тільки ті ризики, які актуальні саме для вас. Це справедливо подвійно, якщо врахувати, що вартість подібної страховки досить велика: як правило, вона збільшує витрати на турпоїздку на 3-5%.

Страховик може виставити і більш високий відсоток, якщо страхувальник полягає в «групі ризику» – наприклад, якщо раніше він уже стикався з відмовою в наданні візи (якщо цей факт при укладенні договору приховати, то його встановлення при настанні страхового випадку може стати підставою для відмови у страхових виплатах).

Якщо вартість пропонованої страховки від невиїзду помітно менше вищеназваної (порядку 1,5%), то мова, швидше за все, йде про страховку із франшизою – передбачена умовами договору звільненням страхової компанії від відшкодування збитків, що перевищують встановлений ліміт. Доцільність страхування в такій формі також необхідно оцінити в кожному конкретному випадку.

На закінчення відзначимо, що в разі невиїзду в турпоїздку в силу яких-небудь життєвих обставин, що виникли незалежно від волі застрахованого, останньому, швидше за все, належить чимала тяганина і походи по різних інстанціях, однак при наявності грамотно оформленої страховки гроші (за винятком страхового внеску , звичайно) повернути вдасться. А вже психологічний комфорт мандрівникові з таким полісом в кишені однозначно гарантований!

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами