Страховики масово захопилися стриманістю

15.12.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Збори Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ) закінчилося програшем страховиків. Вони масово утрималися від обрання нової президії та координаційної ради. У відповідь на це вони отримали недвозначну загрозу депутатів у прийнятті законопроекту, що передає керівництво бюро координаційній раді та дирекції, а також попередження про можливе призупинення членства в системі «Зелена карта».

Збори членів МТСБУ, покликане повернути роботу бюро в звичне русло, навпаки, підтвердило небажання страховиків керувати об’єднанням. Після презентації подальшого плану розвитку бюро та його затвердження страховики виявилися не в змозі затвердити новий склад президії. На відміну від попередніх зібрань, масового бажання увійти до керівних органів не спостерігалося.

Як і прогнозувалось, був внесений лише один список кандидатів у президію. Його запропонувала Наталія Гудима, президент Ліги страхових організацій. «Це не позиція ліги, це позиція, узгоджена з великим колом страховиків», – зауважила вона. Але перша спроба проголосувати провалилася. Після перерви вирішили провести поіменне голосування, і виявилося, що більшість учасників зборів утрималися від прийняття рішення. У числі тих, що утрималися були і самі кандидати в президію – СК «Провідна», «Універсальна» та «АХА Страхування».

Координаційна рада перейшов до погроз. «До другого читання вже підготовлено законопроект Олександра Єдіна (про передачу більшості повноважень Коордрада і дирекції. – Авт.). Керівництво координаційної ради побачило багато невирішених питань у роботі бюро, наприклад, у вас регресів на 35 млн. грн., Які ніхто не повертає. Якщо страховики почнуть масово відмовлятися від повного членства МТСБУ, виникне колапс. У президії творився бардак, переслідувалися інтереси окремих людей, і технічним методом боротьби проти підвищення вартості бланків була зроблена спроба прибрати конкурентів», – заявив народний депутат, член координаційної ради Андрій Пінчук.

Гендиректор МТСБУ Борис Візирів не приховував свого розчарування. «Не обрали президію, його повноваження буде виконувати координаційну раду, що складається з депутатів і чиновників. Кому ви цим краще зробили, собі? Ринок відмовився приймати рішення за себе », – обурився він. Страховики намагалися виправдовуватися, але виходило не дуже переконливо. Звучали заяви про необхідність гарантій недоторканності і розширенні повноважень.

Втім, деякі рішення все ж було прийнято. У бюро вступили СК «Скайд» та «Рітейл-страхування». Були посилені норми фінансового моніторингу – тепер інформацію про активи страховика можуть запросити на будь-яку дату. Переглянутий термін врегулювання страхових справ – з 150 до 120 днів. Правда, зараз близько 30 компаній (з 86) не вкладаються і в 150 днів. Хоча норми фінансового стану СК і були посилені, вони все ж достатньо лояльні до страховиків. Так, до 70% активів можна покривати нерухомістю, вартість якої необхідно підтверджувати лише раз на рік, ще 20% активів можна представити цінними паперами.

Подібна лояльність вже обернулася страховикам боком. Адже небажання входити до президії лише почасти викликано побоюванням необхідності прийняття політично заангажованих рішень. Здебільшого страховики просто бояться визнати масштаб необхідних змін на ринку і взяти на себе відповідальність за такі перетворення. Кругова порука викликана масовими зловживаннями на ринку, тому ніхто зі страховиків і не форсує запровадження оперативної реєстрації договорів страхування та реєстрацію страхових агентів.

За словами Андрія Стасевського, глави Нацкомфінуслуг, в 2012 р. «нечисті на руку» страховики почали маніпулювати інформацією про укладені договори навіть в єдину централізовану базу даних МТСБУ. Наприклад, один з членів МТСБУ за один день з бази видалив інформацію про більш ніж 30 тис. укладених договорів з обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності, і в цей же день дані бланки полісів були відзначені як втрачені. Всього в січні 2011 р. – червні 2012 р. було зіпсовано 1,3 млн. бланків, ще 342 тис. – втрачено.

Масштаб проблем вже привернув увагу світової громадськості. Маріуш Віхтовскі, президент міжнародної асоціації «Зелена карта», у своєму зверненні до членів бюро висловив стурбованість рівнем зловживань з полісами “Зелена карта”. «Така ситуація спостерігається не тільки в Україні, але на цей випадок передбачено ряд заходів. Серед них – внесення EUR10 млн. на гарантійний депозит у західному банку, збільшення частки перестрахування і призупинення членства в системі. Якщо хтось думає, що це жарт, то запевняю вас, що такий результат можливий, і тоді ваші громадяни не зможуть подорожувати в інші країни з полісами «Зеленої карти» українських компаній », – пояснив він. За даними Нацкомфінуслуг, в минулому році страховики втратили 44 тис. комплектів «Зелена карта».

Найближчим часом відбудуться консультації страховиків по обранню нового президії. Але оберуть його в кращому випадку до кінця жовтня. До того управляти бюро буде координаційна рада, що складається з трьох депутатів, представника Нацкомфінуслуг, ЛСОУ та чотирьох страховиків. Парадоксально, але, не бажаючи допустити тиску на бюро з боку чиновників і депутатів, страховики добровільно здали управління бюро в їх руки.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами