СТРАХУВАННЯ ДІТЕЙ: скоро до школи, потім – в інститут

30.01.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Реалії сьогоднішнього дня такі, що напередодні початку нового навчального року вже правомірно говорити про необхідність включення в стандартний учнівський набір, поряд зі шкільною формою, портфелем і підручниками, таку «шкільну річ», як страховий поліс: як показує статистика, перший місяць школи – це найбільш травмонебезпечний період, а вступ дитини в перший клас – саме час задуматися про накопичувальне страхування.

Багато років найпопулярнішим страховим продуктом для дітей у нашій країні залишається страхування від нещасного випадку, який виділяється в окремий вид добровільного медичного страхування: як свідчить досвід, травматизм є одним з найбільш поширених «захворювань» для дітей шкільного віку, а вартість подібних страхових послуг традиційно невелика. Важливий і той факт, що такий страховий продукт абсолютно «прозорий» і зрозумілий для споживача.

Сьогодні практично кожен страховик має власну програму від нещасних випадків, надаючи батькам можливість самостійно вибирати умови страховки (термін дії договору, перелік ризиків, страхову суму, розмір виплат). До того ж, завжди є можливість знизити витрати, уклавши колективний договір страхування на групу дітей (наприклад, на весь клас або на всю школу).

Втім, як говорить народна мудрість, «маленькі діти – маленькі проблеми, великі діти – великі проблеми»: відправляючи малюка в перший клас, сучасні батьки вже не можуть не думати про ті, здавалося б, далекі перспективи, які чекають їх дитину по закінченню школи .

Одним з найбільш «старих» видів страхування є накопичувальне страхування життя – і якщо ще в радянські роки непохитної впевненості в завтрашньому дні завбачливі батьки користувалися такою популярною програмою, як накопичувальне страхування дітей до повноліття, то в сучасних умовах страховка нерідко стає найбільш оптимальним способом накопичення коштів для виведення спадкоємця у «доросле» життя.

Особливо широке поширення в нашій країні накопичувальне страхування дітей отримало після введення платної освіти і помітного скорочення у ВНЗ бюджетних місць – не дивно, що багато батьків сьогодні проявляють інтерес до страхових продуктів вже напередодні надходження дитини в перший клас, коли, власне, і закінчується безтурботне дитинство, а на обрії, хоч і на віддалі, з’являються такі завдання, як вступ до ВНЗ або, приміром, весілля, відкриття власної справи і т.п.

Незмінна суть накопичувального страхування – виплата грошей по закінченні встановленого терміну – робить принципово важливою тривалість дії страхового договору: чим більший термін, тим менші страхові внески і тим більшу суму можна зібрати при рівних відрахуваннях з сімейного бюджету.

Накопичувальне страхування дітей – перспективний інструмент накопичення грошових коштів на певну дату (до досягнення дитиною певного віку). Найчастіше батьки вибирають страхування до настання повноліття, хоча страховики не обмежують вік вигодонабувача саме такою традиційною планкою.

До речі, фахівці рекомендують саме такий варіант оформлення страховки, при якому дитина виступає в ролі вигодонабувача, а власне застрахованою особою за договором накопичувального страхування життя є в основноу годувальник у родині.

Унікальні можливості страхування в порівнянні з іншими інструментами накопичення полягають у тому, що, крім страхової суми, отримання якої відбувається після закінчення дії договору, протягом всього терміну його дії і дитина, і його годувальник знаходяться під страховим захистом.

Так, страхові виплати передбачені в разі хвороби, травми або інвалідності дитини (їх розмір визначається в залежності від конкретного страхового випадку і не впливає на розмір виплат по закінченні терміну договору), а в разі загибелі дитини все раніше виплачені кошти повертаються страхувальнику.

У разі втрати працездатності або смерті страхувальника виплата внесків припиняється, а після досягнення обумовленого віку дитина все одно отримує всю договірну суму – інакше кажучи, недоплачені внески страховик бере на себе.

Звичайно, різні страхові компанії пропонують різні умови, але, як відомо, «хто попереджений – той озброєний»: вибираючи страхову програму, слід уважно вивчити усі надані страховиком можливості, виходячи з потенційного максимуму.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами