СТРАХУВАННЯ КАСКО: страхова виплата

04.04.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

У цьому матеріалі ми розповімо про процедуру отримання страхового відшкодування за договором автокаско.

Отримання страхового відшкодування

Для отримання страхового відшкодування при настанні страхового випадку страхувальник зобов’язаний негайно повідомити про це відповідні державні органи – в міліцію, ДАІ або в пожежну охорону. Правилами страхування можуть бути передбачені випадки, коли заяви в державні органи для отримання страхового відшкодування не потрібно. Це найчастіше можливо при незначних пошкодженнях застрахованого автомобіля.

Страхувальник повинен у встановлений договором термін повідомити страховика про настання страхового випадку. Страхувальник направляє страхувальнику заяву про страховий випадок за встановленою страховиком формою.

Для отримання відшкодування страхувальник надає страховику документи державних органів, що підтверджують настання страхового випадку. У випадку ДТП – довідку про дорожньо-транспортну пригоду, протокол та постанову по справі про адміністративне правопорушення. У разі загоряння автомобіля – довідку про звернення органів пожежної охорони. У разі розкрадання автомобіля або протиправних дій третіх осіб – копію постанови про порушення кримінальної справи і т. д.

При розкраданні застрахованого транспортного засобу страхувальник передає страховику повний комплект оригінальних ключів і пультів управління протиугінних пристроїв та сигналізації. При цьому він звільняється від цього обов’язку, якщо транспортний засіб було викрадено шляхом розбійного нападу (до страхувальника / водієві було застосовано насильство).

У разі розкрадання автомобіля страхувальник дає страховику письмове зобов’язання про те, що він передасть автомобіль йому у власність, якщо він буде виявлений після виплати страхового відшкодування.

При повній загибелі застрахованого транспортного засобу страхувальник дає страховику письмове зобов’язання про те, що він передасть йому у власність залишки транспортного засобу після виплати страхового відшкодування.

Для отримання страхового відшкодування страхувальник надає страховику оригінали реєстраційних документів транспортного засобу – талон техогляду, паспорт, свідоцтво про реєстрацію.

Страховик має право перевіряти обставини настання страхового випадку. Він може направити на місце ДТП свого представника – аварійного комісара. Страхувальник повинен надати страховику пошкоджений транспортний засіб для огляду.

Виплата страхового відшкодування

Найбільш поширеним способами виплати страхового відшкодування за договором страхування каско є виплата грошима і ремонт пошкодженого транспортного засобу за рахунок страховика.

Як правило, виплата страхового відшкодування грошима проводиться при повній загибелі або розкраданні транспортного засобу. Страхове відшкодування при повній загибелі та при розкраданні транспортного засобу виплачується в розмірі вартості транспортного засобу на момент настання страхового випадку, але в межах страхової суми. Договір страхування може передбачати виплату повної страхової суми за вирахуванням раніше зроблених страхових виплат.

Також страхове відшкодування грішми може проводитися при пошкодженні транспортного засобу або розкраданні окремих його деталей.

У цьому випадку розмір страхового відшкодування може визначатися за документами, які підтверджують витрати на відновлювальний ремонт (товарні чеки, замовлення-наряди і т. д.) або шляхом оцінки пошкоджень транспортного засобу. Оцінення ушкоджень транспортного засобу може проводитися самим страховиком чи страхувальником до експертно-оцінної організації у напрямку страховика і за його рахунок. Правила страхування каско можуть також допускати самостійне звернення страхувальника до експертно-оціночної організації.

Виплата страхового відшкодування грошима може здійснюватися з урахуванням або без урахування зносу застрахованого транспортного засобу. Відсоток зносу встановлюється правилами страхування.

Ремонт пошкодженого транспортного засобу зазвичай проводиться шляхом направлення страховиком страхувальника або вигодонабувача на партнерську станцію технічного обслуговування. СТО виставляє рахунки за ремонт безпосередньо страховику.

За договором страхування каско не підлягає відшкодуванню:

  • моральна шкода, заподіяна страховим випадком;
  • втрата транспортним засобом товарної вартості;
  • ремонт або заміна деталей транспортного засобу, які були пошкоджені до початку дії договору страхування;
  • збиток, що виник через заводський брак;
  • пошкодження або втрата додаткового устаткування транспортного засобу не входить в заводську комплектацію, не зазначеного в договорі страхування і т. д.

Договором страхування каско може бути передбачена франшиза, у розмірі якої страховик не виплачує частину завданих страховим випадком збитків.

Франшиза

Франшиза – передбачена договором страхування сума, в розмірі якої страховик звільняється від страхової виплати страхового відшкодування.

Франшиза може встановлюватися різними способами. Так, вона може бути передбачена у вигляді:

  • відсотка від вартості застрахованого майна;
  • відсотка від суми збитку, заподіяного страховим випадком;
  • відсотка від страхової суми;
  • фіксованої суми.

Розрізняють два види франшизи: умовна (та, що не віднімається) і безумовна (що віднімається).

При умовній (та, що не віднімається) франшизі страховик звільняється від виплати страхового відшкодування, якщо сума збитків не перевищує суми франшизи, але повинен відшкодувати збиток повністю, якщо його розмір більше суми франшизи.

При безумовній (віднімається) франшизі страховик завжди виплачує страхове відшкодування за мінусом суми франшизи.

Договором страхування може бути передбачена франшиза, яка утримується лише за настання страхового випадку в особливих обставинах (наприклад, при керуванні автомобілем недосвідченим водієм).

Франшиза дозволяє не тільки стимулювати страхувальника до акуратного володіння автомобілем, але і дозволяє істотно заощадити на страхуванні, оскільки за статистикою, більшість пошкоджень авто – дрібні.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами