СТРАХУВАННЯ КАСКО: укладення договору

28.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Сьогоднішня наша розповідь про страхування каско автомобіля.

Страхування каско – один з найпоширеніших видів страхування майна.

Застраховане майно за договором страхування каско – це належний страхувальнику або застрахованій особі транспортний засіб, зазначений у договорі. Таким транспортним засобом може бути вантажний або легковий автомобіль, автобус, причіп, напівпричіп, мотоцикл, моторолер і т.д.

Крім самого транспортного засобу може бути застраховане додаткове обладнання транспортного засобу, що не входить в заводську комплектацію, а також реклама на транспорті, брендування авто.

Страхові випадки

До страхових випадків за договором страхування каско, як правило, відносяться:

пошкодження або повна загибель транспортного засобу в результаті:

 • дорожньо-транспортної пригоди, або
 • займання, або
 • протиправних дій третіх осіб;
 • викрадення транспортного засобу;
 • розкрадання окремих деталей транспортного засобу.

Повним знищенням зазвичай вважається таке пошкодження застрахованого транспортного засобу, коли вартість відновлювального ремонту може перевищити 60-70% вартості транспортного засобу на момент страхового випадку.

Протиправні дії третіх осіб у контексті договору страхування каско – це пошкодження застрахованого транспортного засобу особою, яка не є стороною за договором страхування, без використання іншого транспортного засобу, тобто не в результаті ДТП. Це може бути розкрадання окремих деталей транспортного засобу, пошкодження стекол, лакофарбового покриття і т. д.

Також договором страхування каско можуть бути передбачені інші види страхових випадків, пов’язані пошкодженням транспортного засобу.

Не є страховим випадком пошкодження або втрата транспортного засобу:

 • в результаті управління свідомо несправним транспортним засобом, у тому числі не пройшли державний технічний огляд;
 • в результаті навмисних дій страхувальника, вигодонабувача або особи, яка керувала транспортним засобом;
 • в результаті управління особою, яка перебуває в стані сп’яніння;
 • при навчальній або спортивної їзді;
 • при управлінні особою, яка не має водійських прав для керування транспортним засобом даної категорії або водійських прав взагалі;
 • в результаті військових дій, ядерного вибуху, терористичного акту і т. д.

Договором страхування може бути передбачено, що застрахований транспортний засіб повинен в певний час перебувати на стоянці, що охороняється. І, якщо викрадення сталося в той час, коли автомобіль повинен був знаходитися на стоянці під охороною, але він там не був, то викрадення не буде вважатися страховим випадком.

Правилами страхування каско може бути передбачена умова, за яким керувати застрахованим транспортним засобом може тільки певна особа, зазначена в договорі страхування. Якщо страховий випадок настав при управлінні автомобілем особою не вказаною у договорі, то у виплаті страхового відшкодування може бути відмовлено.

Укладення договору

Договір страхування каско, як правило, укладається шляхом подання особою, бажаючою укласти договір страхування, заяви на укладення договору, підписання страхувальником і страховиком страхового поліса та вручення страховиком страхувальникові правил страхування. До речі, заява може бути подана страхувальником і в усній формі.

Для укладення договору страхування каско особа, бажаючи укласти договір має надати документи, що підтверджують право володіння, користування чи розпорядження транспортним засобом, що страхується – паспорт транспортного засобу, свідоцтво про реєстрацію, довідку-рахунок, доручення, талон державного технічного огляду, договір оренди і т. д.

При укладенні договору страховик має право провести огляд застрахованого транспортного засобу.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами