СТРАХУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ: страхуємо квартиру і будинок, перш ніж з них виїхати

24.02.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Одним з найвідоміших і найбільш поширених видів майнового страхування є : для абсолютної більшості громадян квартира або будинок є найдорожчою власністю, а договір страхування – єдиною можливістю забезпечити захист своїх інвестицій.

До того ж, страхування квартири або будинку передбачає страховий захист не лише для самої будови, але і для всього того, що знаходиться всередині – для так званого домашнього майна. Актуальність подібних страхових послуг, як неважко здогадатися, помітно зростає з настанням літа – пори відпусток, подорожей і поїздок у далекі краї.

Очевидно, що залишаючи квартиру або будинок без нагляду, власник побоюється не тільки грабежу, а й різних непередбачених ситуацій – дуже важливо правильно оцінити ймовірність подібних подій і забезпечити страховий захист від них.

Сьогодні багато страховиків пропонують пакетні продукти зі зі стандартним переліком ризиків, і хоча такий перелік, як правило, досить повний, страхувальнику варто переконатися в тому, що пропонований продукт дійсно покриває всі ризики, найбільш ймовірні саме в його конкретному випадку.

Багато страхових компаній надають свободу вибору – і в цьому теж є свій негативний момент: не будучи професіоналом страхової справи, пересічний громадянин може щось втратити – або просто не знати про існування деяких категорій ризиків. При цьому страхувальник повинен чітко усвідомлювати: якщо ризик не вказаний в страховому договорі, відшкодування шкоди, такою ризиковою подією, не відбудеться.

Отже, які ж основні ризики, від яких традиційно проводиться страхування будинку або квартири?

У всі часи першим пунктом залишається ризик пожежі та зберігається актуальність таких ризиків, як протиправні дії третіх осіб (у тому числі – крадіжка і грабіж), аварії водопровідної, опалювальної, каналізаційної систем, внутрішнє загоряння обладнання та електроприладів, непередбачене відключення електроенергії і водопостачання, подача тепла і т.п.

Для власників приватних будинків становить інтерес можливість забезпечити захист від таких ризиків, як підтоплення ґрунтовими водами і стихійні лиха (повені, землетруси, удар блискавки, обвали, зсуви, осідання ґрунту тощо) Крім того, сьогодні все частіше здійснюється страхування від ризиків наїзду наземного транспортного засобу і падіння літальних апаратів або їх уламків.

Крім конструктивних елементів будівель і споруд, класичні програми передбачають забезпечення страхового захисту для внутрішньої обробки приміщень (комплексний захист покриття стін, підлоги і стелі, вікон, дверей, балконів і лоджій із склінням, сантехніки) та інженерного обладнання (систем опалення, кондиціонування, вентиляції, пожежогасіння, сигналізації тощо). Нарешті, страхуванню підлягають меблі та інші предмети інтер’єру, побутова техніка, одяг та особисті речі, що знаходяться в приміщенні картини, ювелірні прикраси і ін.

Крім того, дуже розумно застрахувати свою цивільну відповідальність: в цьому випадку страхова компанія візьме на себе і витрати, пов’язані із заподіянням шкоди майну третіх осіб (в даному випадку – сусідів).

Страхові тарифи, відповідно, залежать від кількості та змісту обраних ризиків, а також від ряду інших факторів, що враховуються страховими компаніям (це географічне положення об’єкту, який страхується, матеріал і стан будівлі, наявність охоронної та пожежної сигналізації, залізних ґрат і дверей та багато іншого).

Словом, перш ніж залишити свій будинок або квартиру й відправитися на заслужений відпочинок, доцільно скрупульозно оцінити всі ризики і завчасно оформити страховий договір: страхування по класичних програмах вимагає надання об’ємного пакету документів, огляду та оцінки майна професіоналами.

Якщо ж ви в запалі приготувань до відпустки упустили такий момент, як страховка та залишили житло, теж не все втрачено: сьогодні багато страховиків пропонують експрес-продукти зі страхування майна, що дозволяють отримати поліс буквально в лічені хвилини, пред’явивши лише паспорт. Цими продуктами, до речі, користуються і багато хто не надто прискіпливі власники: якщо у вашій оселі немає мармурового басейну, домашнього кінотеатру останньої моделі або не дісталися від бабусі антикварні прикраси, отримання страхового поліса без надання численних паперів та огляду квартири – цілком розумний варіант.

І останнє, мабуть: страхувальнику слід знати, що страхуванням не покриваються збитки, що стали результатом умислу або грубої необережності самого страхувальника. Не покриваються збитки і результатом форс-мажорних обставин (військових дій, народних заворушень, ядерного вибуху і т.п.) – якщо договором це окремо не обумовлено.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами