СТРАХУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ: від велосипеда до пароплава

25.01.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

– страхова галузь, що включає в себе сукупність методів захисту від небезпек, які виникають на всіх видах шляхів сполучення. При цьому під комплексним терміном «страхування транспорту» маються на увазі кілька видів страховок: власне страхування транспортних засобів (як майна у вигляді сукупності пристроїв і механізмів); страхування відповідальності власників транспортних засобів; страхування водія і пасажирів від нещасного випадку.

Об’єктом транспортного страхування можуть бути водні, сухопутні та авіаційні транспортні засоби (втім, говорячи про страхування будь-яких транспортних засобів “від велосипеда до пароплава”, ми трохи злукавили: пароплав теоретично застрахувати можна, а от велосипед як транспортний засіб – ні, бо транспортний засіб повинен бути зареєстрованим та поставленим на облік у відповідних органах).

У рамках страхування засобів повітряного транспорту захистом забезпечуються повітряні судна та запчастини до них, спеціальне спорядження, яке встановлене та / або перевозиться на борту судна і обладнання. Страхування засобів водного транспорту поширюється на річкові та морські судна будь-якого класу і призначення, припускаючи страховий захист корпусу судна, суднових приміщень, котлів, двигунів, устаткування, допоміжних механізмів та інше від будь-яких небезпек і випадковостей плавання та інших збитків, що сформувалися з причин непередбаченого і раптового характеру.

Хоча власниками водних і повітряних суден можуть бути і приватні особи, масовим цей вид страхування для українців не назвеш – на відміну від страхування автомобільного транспорту, яке на сьогоднішній день є найбільш затребуваним сегментом страхового ринку України: не секрет, що наші співгромадяни в більшості своїй ставлять захист свого автомобіля вище, ніж захист іншого майна (і навіть власного здоров’я!)

Так, усі майнові інтереси власника наземного транспорту (пошкодження в результаті ДТП, протиправних дій третіх осіб, пожежі, стихійних лих, а також угон та розкрадання) можуть бути застраховані в рамках договору каско. Каско-страхування є добровільним і покриває всі ризики, пов’язані з користуванням, володінням і розпорядженням транспортних засобів, крім ризику нанесення шкоди третім особам, який покривається договором страхування цивільної відповідальності.

Автомобіль дійсно став для нас незамінним помічником в повсякденному житті, під час подорожей і відпочинку, але, безумовно, є об’єктом підвищеної небезпеки. Тому в Україні введено обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності, відоме як або «автоцивілка», покликане покривати шкоду, заподіяну власником транспортного засобу внаслідок експлуатації останнього (у тому числі – шкода, заподіяна винуватцем дорожньо-транспортної пригоди здоров’ю (життю) і майну потерпілих).

Існує і добровільне страхування цивільної відповідальності (ДСАЦВ), проте, заради справедливості, зазначимо, що левова частка страхових договорів у такому затребуваному сегменті, як страхування авто, доводиться все ж на ОСАЦВ – обов’язкове страхування в рамках встановлених законом лімітів відповідальності. Недостатність цих лімітів при серйозному ДТП і є, як правило, приводом для укладення договору ДСАЦВ передбачливими (і заможними!) водіями.

При виїзді на автомобілі за кордон передбачається страхування власників транспортних засобів в рамках міжнародних домовленостей: страховий сертифікат «Зелена карта» – поліс єдиної форми, дійсний на території країн-членів міжнародної системи автомобільного страхування. Слід враховувати, що власник «Зеленої карти», який став винуватцем ДТП, не може претендувати на відшкодування збитків, завданих його майну, здоров’ю, життю та застрахованому транспортному засобу.

Нарешті, страхування автотранспорту передбачає також страхування пасажирів та водіїв від нещасних випадків – різновид страхування, яка покриває майнові інтереси, пов’язані з нанесенням шкоди здоров’ю та життю громадян при дорожньо-транспортній пригоді, яка сталася за участю транспортного засобу (вантажного чи легкового автомобіля, мікроавтобуса, автобуса, самохідної машини, мотоколяски, мотоцикла).

У рамках договору, умови якого встановлюються за згодою сторін, страховим випадком визнаються тимчасова втрата працездатності, інвалідність, смерть або загибель пасажирів чи водія у результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами