СТРАХУВАННЯ ВКЛАДІВ: ризики вкладників

13.01.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Вкладаючи свої заощадження в банк, громадянин автоматично входить в систему банківських ризиків, у зв’язку з чим у більшості цивілізованих держав передбачений специфічний страховий захист. В Україні спеціальна державна програма обов’язкового страхування банківських вкладів населення стартувала в 1999 р., яка поклала початок формуванню системи , що розміщуються громадянами на рахунках і у вкладах в банках на території України.

Система обов’язкового страхування вкладів як захист фінансових інтересів громадян є одним з найважливіших соціальних завдань і здійснюється в силу закону – тобто, українському вкладникові для страхування вкладу не потрібне укладення додаткового договору. Суть роботи системи досить проста: якщо ліцензія банку на здійснення банківських операцій надається, його вкладники отримують фіксовані грошові виплати незалежно від ходу процедури банкрутства банку.

Якщо сума вкладу не перевищує максимальну встановлену Фондом гарантування вкладів суму в 150 тис. грн. (Незалежно від кількості вкладів в даному банку), виплачується 100%-ное відшкодування, при цьому для валютних вкладів здійснюється перерахунок за курсом національно банку на день настання страхового випадку. Аналогічні виплати гарантовані вкладнику в кожному банку, незалежно від кількості різних банків, в яких розміщені його вклади.

Спеціально для того, щоб оперативно повертати вкладникам основну суму їх накопичень, в 1999 р. в Україні було створено Фонд гарантування банківських вкладів – особливий вид некомерційної організації, яка займає в черзі кредиторів місце вкладника і в подальшому сама вирішує з банком всі питання щодо повернення заборгованості.

Виплата відшкодування за законом здійснюється не раніше двох тижнів з дня настання страхового випадку (14-ти денний період необхідний для передачі банком в Фонд реєстру зобов’язань перед вкладниками, який і є підставою для виплат) і протягом трьох днів з дня звернення вкладника в Фонд. Законодавчо встановлений термін обігу – з дня настання страхового випадку та аж до завершення процедури банкрутства банку.

До прийому заяв про виплату відшкодування та встановлених документів, а також до організації власне виплат Фондом можуть залучатися банки-агенти, які діють за його рахунок і від його імені. При цьому за заявою вкладника виплата відшкодування за вкладом може здійснюватися або готівкою, або шляхом переведення грошових коштів на рахунок у вказаному вкладником банку.

Хоча страхування банків, що мають право на роботу з приватними вкладами, обов’язкове, і вклади, відповідно, автоматично вважаються застрахованими, вкладникам-фізичним особам слід знати, що страхуванню не підлягають такі кошти, розміщені в банках:

  • Внески на пред’явника;
  • Вклади, розміщені в закордонних філіях українських банків;
  • Кошти, передані банку в довірче управління;
  • Коштів фізичних осіб ПБУЮЛ (підприємців без утворення юридичної особи).

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами