ТИТУЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ

05.03.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Одним з різновидів майнового страхування, що набуває все більшого поширення, є так зване або страхування майнових прав.

Будь-яка річ, якою ви володієте, може бути втрачена. Вона може бути знищена, вона може бути вкрадена. Але її можна втратити в результаті цілком офіційних, законних процедур, наприклад судового розгляду. При цьому на вас не буде абсолютно ніякої провини.

Бабуся в маразмі

У деяких речей буває темне минуле, про яке ви можете абсолютно не здогадуватися. Особливо часто це трапляється з дорогими речами, наприклад з квартирами.

Припустимо, ви купили квартиру. І ось в один прекрасний день вас викликають до суду, і з’ясовується, що та бабуся, у якої ви купили квартиру, була в маразмі, відповідно була обличчям недієздатним і не могла сама розпоряджатися своєю власністю. А її рідня вирішила опротестувати угоду, і суд визнає її незаконною незважаючи навіть на те, що ви не могли знати, що бабуся вижила з розуму. Ось на такі випадки існує страхування майнових прав.

За договором титульного страхування страхується належне страхувальникові майно на випадок позбавлення страхувальника прав на це майно за рішенням суду. Права на майно також називаються «майновими правами».

Майнові права включають в себе не тільки право власності, але й, наприклад, право оренди, тобто право тимчасового користування будь-яким майном.

Страхова сума, в розмірі якої страховик виплачує відшкодування, визначається в залежності від вартості цього майна. Страхова сума не може бути вище вартості майна.

Страхуванню підлягає тільки те майно, право на яке зареєстроване в установленому законом порядку та може бути підтверджене відповідними документами.

За договором титульного страхування можна застрахувати не тільки своє на житло, але будь-яке інше рухоме або нерухоме майно, наприклад, транспортний засіб. Відомі випадки, коли продавалися машини, за якими не був повністю виплачений кредит. Новий власник втрачав право на придбаний автомобіль, так як угода визнавалася судом недійсною на вимогу банку.

Як правило для титульного страхування не приймаються:

  • гроші (в тому числі, іноземна валюта) та цінні папери;
  • рукописи, креслення й інші документи, технічні носії інформації комп’ютерних систем, слайди, фотознімки, аудіо-та відеозаписи;
  • дорогоцінні метали та каміння;
  • картини, поштові марки, антикварні предмети і т.п., колекції з них;
  • предмети релігійного культу;
  • домашні тварини, птахи, кімнатні рослини, хутрові звірі, інші тварини;
  • запасні частини та приладдя до транспортних засобів;
  • майно, що перебуває під арештом або в заставі.

Також можуть не прийматися на титульне страхування повітряні і морські судна.

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами