У яких випадках виплат по КАСКО не буде?

07.04.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

страхування автомобіляЧасті випадки відмови страхових компаній у здійсненні компенсаційних виплат роблять це питання найбільш актуальним в даний час. Справедливості заради, варто відмітити, що в більшості випадків такі дії страховиків визнаються законними. У даній статті ми спробуємо розібратися з питанням, при яких ситуаціях страхова компанія має право відмовити в страховому відшкодуванні власникам поліса КАСКО.

Страхова компанія офіційно відмовляє у страховому відшкодуванні, якщо страховий випадок настав при умовах, які звільняють компанію від виплат, або страхового випадку не було зовсім. Є ще варіант, при якому страховий випадок не звільняє страхову компанію від компенсаційних виплат, але дає їй право в цьому відмовити.

Висновок всіх договорів проводиться відповідно до правил страхування, але, на жаль, не кожен автовласник звертає увагу на ці правила. Значна частина виникаючих проблем якраз і йде звідси. Тому неодмінно читайте і вивчайте правила страхування, якщо в чомусь ви не можете розібратися, у вас з’являються питання, то звертайтеся до страховому агенту за роз’ясненнями. Але робити це необхідно до підписання договору страхування. Погодьтеся, нічого складного в цьому немає. Але така міра дозволить вам у майбутньому уникнути масу неприємностей і проблем.

Страховики не люблять поширюватися про свої правила страхування, а якщо і озвучують їх, то далеко не весь перелік. Розберемося з деякими формальностями цієї проблеми. Власник автомобіля повинен пам’ятати термін закінчення дії страхового договору, а також територію, на якій діє договір. Запам’ятайте, що ви не дочекаєтеся виплат, якщо страховий випадок настав навіть всього лише через кілька годин після закінчення терміну страхування. Також не слід забувати і про правила експлуатації автомобіля. Досить часто страхові компанії відмовляють у страховому відшкодуванні, якщо на момент страхового випадку в автомобілі прострочений техогляд.

Вагомий збиток здатне заподіяти дію непереборної сили. Але поліс КАСКО не врятує в таких випадках, як радіоактивний вибух, військові дії, мітинги та інші демонстрації, дія радіації, хімічного, бактеріологічного та радіаційного забруднення. Практично неможливо отримати страхове відшкодування і у випадку, якщо ваш застрахований автомобіль знищили або конфіскували державні структури.

Перед здійсненням страхового відшкодування страховики в більшості випадків зобов’язують свого клієнта призвести за участю представників страхової компанії всебічний техогляд автомобіля. Досить часто таким чином знаходяться підстави, які дозволяють страховикам відмовити у відшкодуванні. Ось деякі з таких випадків:

  • в результаті паління пропалена оббивка салону;
  • коротке замикання автомобільного електрообладнання;
  • в процесі їзди розбиті фари;
  • наявності сліди корозії та інші руйнування металу;
  • залишення автомобіля на без охорони стоянку в нічний час.

Ось такі, на перший погляд, дрібниці можуть стати перешкодою в отриманні ваших виплат.

Крім цього, має значення для виплати відшкодування і той факт, хто і в якому стані перебував за кермом безпосередньо в момент аварії. Хто не має права на керування автомобілем?

  • Особа, яка не зазначена в договорі страхування;
  • Особа без водійського посвідчення або позбавлене водійських прав;
  • Особа, що не має доручення на право керування даним автомобілем;
  • Особа, що знаходиться в стані алкогольного, наркотичного або токсичного впливу, яка відмовилася від медекспертизи після ДТП.

Досить часто саме медекспертиза стає тією самою непереборною перешкодою між страховиками і автовласником. Можна опинитися в ситуації, коли страхова компанія висуне умову, за якою в найкоротші терміни необхідно пройти медекспертизу. А потім страховики зажадають пред’явлення довідки, яку оформляє тільки спеціальну медичну установу.

Не нехтуйте правилами дорожнього руху. Якщо сильно занижена ціна на поліс КАСКО, то може статися так, що ДТП, в якому страхувальник порушив правила руху, взагалі не є страховим випадком. Особливо зверніть увагу на таку умову, оскільки, деколи дуже складно встановити невинність і винність.

І наостанок: уважно ознайомтеся з договором страхування, правилами страхування та умовами, на яких проводиться відшкодування. А якщо ви вже володієте полісом КАСКО, то приступайте прямо сьогодні до вивчення правил. Хто знає, що чекає нас за наступним поворотом.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами