Випадки шахрайства по КАСКО почастішали в 1,5 рази

29.09.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

страхуванняВ останні місяці число випадків шахрайства по КАСКО збільшилася в півтора рази. Це стосується машин, придбаних, як за власні кошти, так і в кредит. Для цього шахраї, при придбанні поліса ОСАЦВ застосовують метод обчислення завданих збитків. Купуючи поліс «Автоцивілки» з якимсь лімітом відповідальності страхової організації, шахрай потім оформляє дострахованія відповідальності до певної суми. Така операція проробляється для того, щоб під придбаний поліс «Підставити» вже аварійний автомобіль. Такі страхові випадки, як правило, інсценуються на стоянках великих торгових центрів, а діючими героями такої інсценізації стають вже розбитий легковий автомобіль і мікроавтобус.

Аналогічні факти шахрайства відбуваються і з вантажними автомобілями. Для цього купується поліс ОСАЦВ без франшизи, а інсценування переноситься на трасу, на темний час доби, де вантажівка заподіює значний збиток вже пошкодженим автомобілям, відповідальність за якими несе страхова компанія.

Кожна страхова компанія володіє власною службою безпеки, яка займається фіксуванням, аналізуванням і створенням історій автомобілів і страхувальників. Для встановлення факту шахрайства проводиться перевірка транспортного засобу, аналізується його переміщення з моменту його продажу до моменту зіткнення. У випадках продажу машини у попереднього власника з’ясовується наявність пошкоджень, якщо машина була розбита в той час. Потім в ДАІ запитується довідка про пошкодження автомобіля в результаті ДТП. При збігу попередніх пошкоджень із заявленими в документах на відшкодування, можна стверджувати про факт шахрайства.

На сьогодні провідними страховиками створена громадська організація по боротьбі з такого роду шахрайством. Це дозволяє вести обмін даними про всі підозрілі страхові випадки та факти страхового шахрайства. За обмін подібною інформацією відповідають фахівці служби безпеки, які також і поповнюють базу компанії даними про шахраїв, вносячи туди дані про нього і про автомобіль, а також про суму страхового відшкодування. Однак загальна картина по страховому шахрайству виглядає змащеній, в силу того, що обмін інформацією ведеться тільки між лідируючими компаніями.

Найбільша проблема, з якою сьогодні стикаються страховики, є отримання відшкодування від двох компаній. У цьому випадку шахраями використовується схема, за якою після отримання страхового відшкодування за КАСКО в одній компанії подається позов до винної сторони, що надає поліс ОСАЦВ. За рішенням суду страхова компанія виплачує відшкодування, але при розгляді справи навіть не піднімається його історія.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами