Як не помилитися при виборі?

03.03.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

автострахуванняВсе більша увага приділяється страховиками своїм страхувальникам і їхнім автомобілям. У всякому разі, щорічно, при придбанні нового поліса страхування з’являється таке відчуття: то нова послуга пропонується, то знижується ціна. Така турбота приємна. Приємна подвійно, коли вже визначився з компанією і шукати нічого не треба. Але що робити тим, хто стикається зі страхуванням вперше? Куди звертатися? Який компанії віддати перевагу серед великої безлічі? Притому, що всі сьогодні чудово розуміють, що не варто спокушатися на низьку вартість, за якою може ховатися безліч обмежень по виплатах, тоді як хороший сервіс не може коштувати дешево.

Приміром, один страхувальник потрапляє в ДТП і до нього відразу прибуває евакуатор, протягом тижня проводяться всі страхові виплати. Такий страхувальник вже впевнений у своїй страховій компанії і більше нічого шукати не буде. На відміну від іншого, який самостійно доставляв свій автомобіль до СТО з тієї причини, що відмовили гальма. Приводом для прибуття евакуатора це не послужило, оскільки не було ДТП. Причина такої несправедливості криється в неуважному прочитанні договору страхування.

Щоб не нарікати надалі на подібну «Несправедливість» давайте спробуємо розібратися з деякими питаннями, а саме: що впливає на вартість страхування, на що треба в першу чергу звертати увагу в договорі страхування? Отже, почнемо.

На розмір страхового тарифу впливають такі фактори, як вартість автомобіля і його вік, вік водіїв і їх водійський стаж, а також розмір франшизи, якщо така є.

У першу чергу, розмір страхового тарифу за полісом КАСКО визначається роком випуску автомобіля. Чим автомобіль старше, тим більше буде розмір страхового тарифу.

Далі з’ясовується, що чим дорожче вартість автомобіля, тим менше буде страховий тариф. Як показує статистика, автомобілі, вартість яких перевищує 50 тисяч доларів, рідше виявляються в ДТП. Найчастіше б’ють машини, вартість яких менше 25 тисяч доларів. Це пояснюється тим, що такі машини купують водії з невеликим стажем.

Стаж водія має велике значення при визначенні страхового тарифу, оскільки ймовірність потрапляння в ДТП новачка дуже велика. Стаж водія визначається датою видачі йому посвідчення водія. Якщо ваш вік становить 40 років, а на права ви здали в 25 років, але за кермо сіли тільки цього року, то для страхової компанії ваш стаж все одно становитиме 15 років.

Франшизою є та сума, яку вам доведеться доплачувати за ремонт при настанні страхового випадку, а вся інша різниця доплачується страховою компанією. Вартість страхового поліса буде тим менше, чим більше буде франшиза, і навпаки. Наприклад, вартість поліса з франшизою по пошкодженню буде дешевше порядку 15% поліса з нульовою франшизою.

Вибираючи страхову компанію, в першу чергу слід звертати увагу на перелік винятків у договорі, запропонованому компанією. Іншими словами, на ті пункти, в яких зазначено при яких випадках страховка не буде покривати викрадення або збитку. Також слід звернути увагу на перелік документів, які вам необхідно буде надати в страхову компанію при настанні страхового випадку, якими мають бути ваші дії при угоні або ДТП, яку територію охоплює договір і які додаткові послуги надаються цією компанією.

Наприклад, для деяких компаній має значення той факт, де буде знаходитися ваш автомобіль в нічний час: у дворі чи на стоянці, що охороняється. Для інших підприємств місце зберігання автомобіля значення не має, і викрадення покривається з будь-яких місць. На такий пункт договору неодмінно слід звертати увагу, оскільки є компанії, в яких викрадення покривається тільки при розміщенні автомобіля на стоянці, що і ви можете довести документально, що автомобіль в цей час знаходився саме там. В іншому випадку, страхового відшкодування вам не бачити.

Існують також і інші пункти договору, на які також слід звернути увагу. У деяких компаніях підставою для відмови у відшкодуванні може бути грубе порушення ПДР, такі, як виїзд на зустрічну смугу, перетин подвійної суцільної, перевищення швидкості і т.д. Тоді як в інших страхових компаніях покриваються всі випадки ДТП, навіть, якщо вони сталися з вини водія, який порушив ПДР.

Безумовно, жодна компанія не покриватиме страховку, якщо водій перебував у стані алкогольного сп’яніння. Але в деяких страхових компаніях, навіть при незначних пошкодженнях, можуть зажадати довідку про медичний огляд.

Як правило, в договорі страхування вказується страхова сума, рівна вартості автомобіля, але в деяких компаніях ця сума зменшується після виплати. І якщо за рік сталося кілька ДТП чи інших випадків, то можна отримати суму, набагато меншу, порівняно з тією, на яку розраховували. Такі обмеження можуть стосуватися і тих варіантів, коли оплата страховки здійснюється в розстрочку.

Договір може містити умову, коли страхова компанія виплачує при настанні страхового випадку суму, пропорційну вартості страховки. Наприклад, у першому кварталі виплатять тільки четверту частину від всієї суми збитку. Тоді як в інших страхових компаніях виплатять всю суму або за мінусом вашого боргу.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами