Як уникнути помилок при оформленні документів під час аварії?

07.01.2012 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

Які найпоширеніші помилки бувають при оформленні документів при аварії? Як можна на це вплинути?

1. Помилки в документах – Серія і номер поліса другого учасника вказані не повністю, переплутані місцями цифри. – Скорочення в найменуванні страховика другого учасника ДТП не дозволяють визначити, якою компанією насправді виданий його поліс. – Не вказані пункти ПДР, які порушені водіями або ж інформація про порушення взагалі відсутня; не вказана стаття КпАП, що встановлює відповідальність водіїв. – Відсутні дані про кількість учасників ДТП. – Відсутні дані про наявність чи відсутність постраждалих (осіб, яким заподіяно шкоду життю і здоров’ю) в ДТП. – Не вказані державні та / або транзитні номери обох транспортних засобів. – Не вказані ВСІ ушкодження, отримані автомобілем.

Рекомендація: Необхідно більш уважно оглядати свій автомобіль на місці ДТП, а всі пошкодження описати інспекторам дорожньо-постової служби, який приїхав на оформлення ДТП. Не зайвою буде фраза “Можлива наявність прихованих ушкоджень”. 2. При отриманні матеріалів в ДАІ необхідно перевіряти довідку тут же на місці, щоб потім не довелося повертатися для її дооформлення Моменти, на які слід звертати увагу: – У довідці в обов’язковому порядку має бути зазначена кількість учасників, кількість потерпілих і загиблих в ДТП (якщо такі є). – Повинні бути вказані державні та / або транзитні номери обох транспортних засобів. – Довідка повинна мати кутовий штамп і підписи співробітників ДАІ – Копія протоколу і / або постанови повинна бути завірена печаткою “копія вірна”, печаткою підрозділу ДАІ і підписом співробітника. – Якщо проводився медичний огляд учасників ДТП, його результат повинен бути відображений у самій довідці або в прикладеній копії акта про такий огляд. У разі відмови від проходження огляду необхідно надавати акт про відсторонення водія від керування транспортним засобом і акт про направлення на медобстеження. Запит цих документів страховою компанією може значно збільшити терміни виплати. – При дачі пояснень інспекторам ДПС необхідно якомога повніше і докладно описувати обставини ДТП і попередніх йому (в розумних межах) подій. Тут необхідно вказувати напрямок руху свого автомобіля, час доби, погодні умови, стан проїжджої частини. Крім цього не буде зайвим зазначити, як рухалися учасники ДТП із зовнішнім освітленням (габаритні вогні, ближнє світло і т.д.), наявність штучного освітлення на ділянці дороги, на якому відбулося ДТП. Вкажіть приблизну швидкість руху всіх учасників перед моментом зіткнення, опишіть всі маневри, які виконувалися безпосередньо перед ДТП як Вами, так і іншими його учасниками. Чим більше і докладніше буде написано в пояснювальних, тим більше шансів на подальшу об’єктивну оцінку спірних ситуацій.

3. Якщо є КАСКО. – У разі наявності КАСКО краще не говорити про це співробітникам ДПС. На жаль, несумлінні “Робін Гуди в погонах” можуть повісити на Вас чужу провину, керуючись принципом: “у тебе все одно КАСКО, тобі і так все заплатять”.

4. У разі Вашої незгоди із складеним протоколом необхідно тут же письмово сповістити про це і коротко пояснити причини незгоди. Згодом це буде зробити значно важче.

5. У разі якщо другий учасник з якихось причин не може або не хоче чекати співробітників ДПС, то необхідно запам’ятати всі дані його автомобіля, а в разі його вини – взяти розписку про те, що він не має претензій до інших учасників події.

6. У разі якщо після зіткнення Ваша машина стикалася з іншими перешкодами (наприклад, стовп, відбійник) або переверталася, необхідно відзначити це у схемі ДТП. Без вказівки обставин, в результаті яких були отримані пошкодження транспортного засобу після першого удару, і без фіксації цих обставин в документах про ДТП виплата може бути проведена тільки за пошкодження зафіксовані в довідці за формою № 748.

Що робити, якщо сума шкоди спричиненої в ДТП буде більша, ніж максимальний обсяг виплат належних по ?

Дійсно, сума збитку, нанесеного постраждалій стороні (сторонам) у ДТП може бути вищою ліміту виплати по ОСАЦВ. Особливо якщо мова йде про дорогі іномарки або аварії за участю декількох машин – що, погодьтеся, у великих мегаполісах зовсім не рідкість.

Нагадаємо, що відповідно до Закону про ОСАЦВ страхова сума, в межах якої страховик зобов’язується при настанні кожного страхового випадку (незалежно від їх кількості протягом терміну дії договору ОСАЦВ) відшкодувати потерпілим завдану шкоду має межу.

Цієї суми потерпілому дійсно може не вистачити на ремонт, і він може скористатися своїм правом вимагати з винуватця ДТП частину збитку. Саме тому відповідальні страхові компанії – пропонують клієнтам додаткове страхування відповідальності, або, як його часто називають, “розширення до ОСАЦВ”.

Вартість такої страховки залежить від розміру ліміту відповідальності страховика, стажу та віку водіїв, допущених до керування автомобілем. Але в будь-якому випадку ціна такого полісу незрівнянно менша за ті проблеми, які він вирішує.

Моя компанія після настання страхового випадку, в якому мене визнано винним, виплатила компенсацію потерпілому по ОСАЦВ. І тепер вимагає відшкодування мною своїх збитків. Наскільки ця вимога обгрунтована і правомірна?

Відповідно до Закону про ОСАЦВ страхова компанія у деяких випадках має право після виплати відшкодування пред’явити заподіювачу шкоди регресні вимоги (тобто зажадати відшкодувати їй те, що вона виплатила потерпілому по страховому випадку). Це відбувається, якщо:

- Внаслідок його умислу було завдано шкоди життю або здоров’ю потерпілого;

- Шкода була заподіяна при управлінні транспортним засобом в стані сп’яніння (алкогольного, наркотичного чи іншого);

- Зазначена особа не мала права на керування транспортним засобом, при використанні якого йому було завдано шкоди;

- Винуватець зник з місця дорожньо-транспортної пригоди;

- Водій, визнаний винним, не був включений в поліс в якості особи, допущеної до керування транспортним засобом (якщо договір передбачав обмеження кількості водіїв);

- Страховий випадок настав при використанні транспортного засобу в період, не передбачений договором страхування (якщо договір передбачав використання транспортного засобу протягом обмеженого часу).

Схожі публікації:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами