Як застрахувати мотоцикл по повному КАСКО?

10.02.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

застрахувати мотоциклВсі страхові компанії будують свій бізнес на ризику. Ми їм платимо гроші за можливість ні про що не переживати, іншими словами, перекладаємо на них свій ризик, а вони беруть на себе ці ризики. Застрахувати автомобіль по КАСКО в нашій країні сьогодні не представляє ніяких проблем. Практично всі страхові компанії надають цю послугу. Купуючи автомобіль, можна прямо в автосалоні його і застрахувати. Якщо вам буде зручніше оформити страховку будинку, то страховий агент приїде до вас додому. З цим все гранично ясно. А як справи зі страхуванням мотоцикла? Що слід зробити власнику «Залізного коня», щоб застрахувати його? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Якщо ви обдзвоните всі страхові компанії, то, практично в кожній з них почуєте один і той же відповідь, що мотоцикли вони не страхують. З величезного числа страхових компаній набереться від сили всього три, які займаються страхуванням мотоциклів. Чому ж страховики нехтують цим видом транспорту?

Найчастіше наводяться доводи такого змісту: велика, порівняно зі страховим внеском, вартість ремонту мотоцикла, простота їх викрадення та крадіжки, більш висока їх аварійність, незначне число власників мотоциклів.

Як і будь-який інший бізнес, страховий бізнес повинен працювати на створення доходу, тому цілком зрозуміло, що компанія, яка з восьми застрахованих мотоциклів проводить виплати по страховому випадку п’яти власникам мотоциклів, буде сумніватися в подальшій доцільності такого страхування.

Але не все так однозначно в цьому питанні. Як показують статистичні дані ДАЇ, показник аварійності мотоциклів останнім часом має тенденцію до зниження, тоді, як статистика страхування показує, що з кожним роком мотоцикли страхуються все менше.

Безсумнівно, що всі перераховані вище аргументи можна компенсувати, якби у страховиків виникло таке бажання. Ви запитаєте: як?

Відповідь така. Оптимізувати вартість ремонту можна, уклавши договори з СТО. Знизити ризик крадіжки можна, зобов’язавши власника встановити сигналізацію на мотоцикл, а компенсувати цей ризик більш високою франшизою. Компенсувати високу аварійність можна високими процентними ставками і безумовною франшизою. Незначне число мотоциклів насправді і є тією головною причиною, по якій страховики не бажають зв’язуватися з мотоциклами. Адже їх число жодним чином неможливо порівняти з числом автомобілів, які сьогодні знаходяться в експлуатації.

Тепер про тих компаніях, які готові застрахувати автомобіль по повному КАСКО. Одна компанія візьметься страхувати новий мотоцикл, вартість якого буде не менше 10 тисяч доларів, при цьому, відсоткова ставка від вартості мотоцикла становитиме 7%. Якщо в цій компанії у вас будуть укладені інші договори страхування, то до вас застосують індивідуальний підхід. Скажімо так, якщо в цій компанії ви застрахуєте свій заміський будинок і дорогущую іномарку, то тоді компанія не зверне увагу на те, що вашому мотоциклу вже більше трьох років, а його вартість менше вищеназваної суми.

Інша компанія також займається страхуванням тільки нових мотоциклів, при цьому, відсоткова ставка вже становить 11% від вартості мотоцикла. З’явилася тут і франшиза, яка дорівнює 3% при таких випадках, як ДТП, викрадення та пошкодження, завдані третьою особою. Повна виплата, без франшизи, буде тільки при настанні страхового випадку під впливом природних сил.

І тільки третя компанія займається страхування як нових, так і старих мотоциклів. Процентна ставка становить 8% від вартості мотоцикла. Франшиза при ДТП складає 1%, а при викраденні – 5%.

Насправді все йде ще набагато гірше. Як нарікають байкери: застрахувати мотоцикл по КАСКО вкрай складно.

Ось кілька порад, які можуть допомогти при оформленні страховки на мотоцикл:

Встановіть на мотоцикл протиугінну сигналізацію.

Зверніть увагу працівників страхової компанії на безаварійний стаж водіння.

Якщо працівник страхової компанії все ж коливається, запропонуйте йому змінити умови по страхуванню, наприклад, підвищити процентну ставку або франшизу. Безсумнівно, такий варіант для вас не дуже вигідний, але, в кінцевому підсумку, він обернеться більшою економією.

Оформіть договір страхування в цій компанії на свою квартиру, на себе, на свій автомобіль і т.д.

Зверніться до начальника відділу, при цьому, проявляючи граничну ввічливість. Адже це вам треба застрахувати мотоцикл.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами