Заощаджуємо на КАСКО

24.02.2014 

Приватне акціонерне товариство "Виробничий комплекс "Лілея" пропонує послуги по виготовленню офсетних етикеток. Компанія здійснює друк етикеток в промислових масштабах за ексклюзивним дизайном, враховуючи усі побажання замовників.

КАСКОПоліс з франшизою, коли за умовами страхування страховик звільняється від зобов’язань по відшкодуванню збитків, що не перевищують певний розмір, дає економію до 70% від усієї вартості страхування автомобіля. Кому вигідний такий поліс і, який оптимальний розмір франшизи? Давайте розберемося.

У Європі придбання автоКАСКО з франшизою вважається нормою, оскільки врегулювання дрібних збитків для страховиків тягне за собою невиправдану дорожнечу, до того ж, створює додатковий наплив клієнтів. Крім того, повне КАСКО нерідко провокує водія до вирішення будь-яких проблем за рахунок власного автомобіля, адже страхова все одно заплатить.

З настанням кризи страховики вважають, що час франшиз прийшло і до нас, оскільки такий інструмент дає суттєву економію власникові транспортного засобу при страхуванні. Заступник керівника департаменту автострахування «Росгосстраха» Павло Бородін вважає, що страхувальник, що має середній достаток, цілком може встановити франшизу близько 4-10 тисяч рублів, яка дозволить йому істотно заощадити на страхової премії, а при збиток, укладалася в дану суму, самостійно його усунути.

Не варто розглядати франшизу, як чергову пастку від страховика, оскільки вона визначає тільки вашу частку відповідальності. Іншими словами, при настанні страхового випадку, збиток компенсується за вирахуванням цієї франшизи. Максимально можливу для себе франшизу можна визначити за допомогою оцінки своїх фінансових можливостей, тобто в якому розмірі збиток не приведе вас до погіршення свого матеріального становища. Чим більше буде розмір франшизи, тим менше доведеться платити за страховку. Франшиза розміром в 1% від вартості КАСКО дозволяє отримати 10% знижку при оформленні договору, а франшиза в розмірі 4-8% дозволяє вже заощадити 30-70% на всьому страхуванні.

Зважаючи на той факт, що безліч водіїв тривалий час їздять без будь-яких аварій, то така програма їм буде найбільш вигідна. При виборі безумовної франшизи, коли частина збитку не підлягає відшкодуванню і віднімається із загальної суми страхового відшкодування, слід брати до уваги розмір знижки за поліс КАСКО. Якщо вона буде перевищувати розмір франшизи, то така пропозиція буде вигідним, за умови, що за виплатою збитку ви звернетеся не більше одного – двох разів за рік.

Набагато рідше зустрічаються пропозиції з умовною франшизою, коли страховик відшкодовує збиток в повному розмірі, якщо страхова виплата перевищує його розмір, в іншому випадку він взагалі нічого не відшкодовує.

Цікаві також пропозиції по страхуванню з динамічною (Збільшенням) франшизою, але вони мало практикуються у страховиків. При такому виді страхування франшиза передбачається в розмірі 5% від страхової суми при настанні третього страхового випадку, при наступних випадках розмір франшизи становить 10%. У першому і в другому випадку страхувальник отримує повне відшкодування без урахування франшизи. Під дію франшизи в цьому випадку не підпадають пошкодження скла і фар автомобіля.

І хоча в наявності вся економічна доцільність франшизи, все ж водії не поспішають включати її в свою страховку. Чималу перешкоду в цьому створюють і самі агенти, яким невигідна економія клієнта, оскільки у нього втрачається відсоток з виручки. Такий посередник аргументує свої дії тим, що його рекомендації клієнтам щодо скасування франшизи звільняють їх від плати за дії «Чайників». Але, якщо ви не є винуватцем аварії, то ви маєте право отримати повну компенсацію. При зверненні до страховика за виплатою по КАСКО, в цьому випадку слід вказати в заяві, що суму франшизи ви хочете отримати з компанії, яка є страхувальником винуватця аварії.

Ще однією причиною, по якій водії не поспішають з франшизою, є та обставина, що достатньо часто для клієнта важливо, щоб страховик після аварії відразу направив автомобіль на СТО, щоб отримати його вже відремонтованим і справним. Тоді як за полісом з франшизою, автовласник повинен доплатити СТО розмір цієї франшизи, що на практиці виливається в додатковий час.

Але не тільки за рахунок франшизи можна заощадити на автострахуванні. Багато страхові компанії мають і інші альтернативні пропозиції. Наприклад, при придбанні поліса за 50-60% від його загальної вартості, при настанні страхового випадку необхідна компенсація частини, що залишилася премії для того, щоб отримати свою виплату. Такий варіант дає незаперечну вигоду за відсутності аварій за рік.

Деякі страхові компанії практикують договору, що передбачають виплати по одному – двома страховими випадками за рік.

Якщо ви не користуєтеся своїм автомобілем у зимовий час, то можна оформити страховку на півроку, або придбати поліс «Вихідного дня», якщо ваш автомобіль експлуатується тільки по вихідних днях для поїздки на дачу або по магазинах. Такі варіанти також дозволяють отримати значну економію при страхуванні.

При виборі варіантів страхування, в першу чергу, слід звертати увагу на надійність страхової компанії, а також на той факт: чи приймає компанія до уваги ваше право на зниження вартості. При продовженні поліса повинні враховуватися ваш досвід водіння та історія аварій, щоб забезпечити найбільш вигідну пропозицію.

Якщо вартість страховки становить для вас найбільшу важливість, то слід розглянути варіант з франшизою, який дозволить отримати економію при страховці. Такий варіант буде тим актуальніше, чим професійніше водій.

 

Читайте на cайті:

Ринок страхування

Коментарі

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на STRAHUVANNYA.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами